שתף קטע נבחר

נתפסו עובדים לא חוקיים שעבדו אצל פנינה רוזנבלום

שני עובדים זרים ללא אשרה מהפיליפינים נתפסו הבוקר, וסיפרו לשוטרים: אנחנו עובדים במשק הבית של פנינה רוזנבלום, אצלה הכרנו והתחתנו. השניים הועברו למעצר, אבל עוד לפני כן ליוו אותם השוטרים לביתה של רוזנבלום, משם הם אספו את חפציהם. רוזנבלום בתגובה: "כבעלת עסק בישראל אני חייבת למצוא פתרון כדי להמשיך בעבודתי שתורמת למדינה"

הזרים של פנינה. שני עובדים פיליפינים, גבר ואשה בשנות ה-30 לחייהם, שעל פי החשד מועסקים מזה כשנתיים אצל פנינה רוזנבלום שלא כדין, נתפסו הבוקר (א') בפעילות של משטרת ההגירה ברמת גן בסמוך לביתה. רוזנבלום מסרה בתגובה כי "כבעלת עסק בישראל אני חייבת למצוא פתרון כדי להמשיך בעבודתי שתורמת למדינה".

 

בתגובה מסרה רוזנבלום, כי "עצוב מאוד שבשנת 2005 מוצאת המדינה את העובדים הזרים כאויב מס' 1 בישראל ולוכדת אותם באופן מביש ומחפיר המזכיר משטרים חשוכים. אני מייעצת לשר הממונה על משרד הפנים למצוא פתרונות הולמים ואנושיים יותר למצב האבטלה במשק. העובדים הזרים הינם עובדים ראויים שעוסקים כיום בעבודות שהישראליים אינם נותנים להם פתרונות. המנטרה כי עובד זר תופס את מקומו של עובד ישראלי רחוקה מהמציאות".

 

למשטרת ההגירה הגיע מידע אודות בית אבות ברמת גן, המעסיק עובדים זרים ואף משכיר להם חדרים. שוטרי מנהלת ההגירה הגיעו הבוקר לבית האבות ובמקום מצאו שני עובדי בניין סינים חוקיים שמתגוררים בבית האבות. בחיפוש נוסף במקום נתפסו עוד

שבעה עובדים. שוטרי מנהלת ההגירה עצרו אותם - וכאשר יצאו מבית האבות הבחינו במונית שעוצרת בסמוך וממנה יוצאים זוג פיליפינים, גבר ואשה.

 

השוטרים החליטו לבדוק את השניים, ובבדיקה הוברר כי הם אינם חוקיים. בחקירה עלה כי הם הגיעו לישראל לפני מספר שנים, האשה עבדה בסיעוד במשך חמש שנים ולאחר מכן התחילה על פי החשד לעבוד אצל פנינה רוזנבלום במשק בית, במקום לעזוב את הארץ. הגבר שנתפס עבד כשנתיים בסיעוד, ולאחר מכן החליט לעזוב את העבודה בסיעוד, ואף הוא הגיע לעבוד אצל פנינה רוזנבלום.

 

השניים לדבריהם הכירו אצל פנינה רוזנבלום, ולפני שנה אף נישאו. לאחר החקירה הראשונית באו השוטרים יחד עם השניים לביתה של רוזנבלום ברמת גן, שם אספו את חפציהם של השניים. השניים הועברו להמשך מעצר במתקן כליאה.

 

השוטרים לא פגשו את פנינה רוזנבלום בעת הביקור בבית, אולם בכוונתם לזמן אותה בהקדם לחקירה במשטרת ההגירה, ולאחר מכן יועבר "דו"ח מעסיקים" למשרד העבודה והרווחה כדי שהם ימשיכו בטיפול.

 

לפני כחצי שנה נתפסו בני זוג מהפיליפינים שעבדו בבתיהם של ח"כ אברהם הירשזון מהליכוד, ובנו. הירשזון, שהיום הוא שר התיירות, היה אז יו"ר ועדת הכספים. האשה עבדה בביתו של חבר-הכנסת

ואילו בעלה בביתו של הבן. את האשה גילו אנשי משטרת ההגירה בפעילות שערכו ברחוב דרזנר בצפון תל-אביב, בשעה שטיילה עם כלב. הם ביקשו ממנה להציג את מסמכיה, אך היא סיפרה כי הם נמצאים בבית בו היא מתגוררת.

 

העובדת הובילה את השוטרים לביתו של ח"כ הירשזון, שם הציגה להם דרכון. בעל הבית עצמו היה באותה שעה במקום. כאשר ביקשו ממנו את פרטיו, הוא הגיש להם את תעודת הזהות שלו. הפנים אולי נראו מוכרות, אולם השוטרים לא זיהו את הח"כ. הם הגישו לו זימון לחקירה, ובינתיים עיכבו את הפיליפינית במתקן של משטרת ההגירה. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
רוזנבלום
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים