שתף קטע נבחר

תלונה: אנשי עמיר פרץ זייפו טפסי מפקד

החוקר הפרטי, מאיר פלבסקי, הציג בפני הוועדה לטוהר המפקד של מפלגת העבודה ממצאים קשים נגד אנשיו של עמיר פרץ. החשד: אנשיו של פרץ זייפו טפסים למפקד. בסביבת פרץ אומרים: "מדובר בכ-30 טפסים מתוך אלפים רבים, שהגיעו מתחנת מוניות שבה הסדרן ביקש מהנהגים בקשר את רשותם לחתום על הטפסים"

האם אנשיו של עמיר פרץ זייפו טפסי התפקדות לעבודה? היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד אלדד יניב, והחוקר הפרטי מאיר פלבסקי, הגישו אחר הצהריים (יום א') תלונה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים בעקבות מה שהגדירו כ"חשד כבד" שאנשיו של ח"כ עמיר פרץ זייפו טפסים למפקד העבודה. במטהו של עמיר פרץ טענו ש"מדובר בהכפשות חסרות שחר העוסקות בטפסים בודדים מתוך אלפים רבים".

 

 

גורמים בסביבת פרץ אמרו: "ברמה העובדתית מדובר בכ-30 טפסים מתוך אלפים רבים אשר הגיעו מתחנת מוניות שבה הסדרן ביקש מהנהגים בקשר את רשותם לחתום על הטפסים. כל אחד מהאנשים האלה התפקד למפלגה מרצונו החופשי ובידיעתו".

  

יושב ראש הוועדה לטוהר המפקד של מפלגת העבודה, עו"ד נמרוד אשכול, הורה לעו"ד יניב להגיש את התלונה במשטרה נגד מה שנראה כזיוף טפסי מפקד. החוקר הפרטי, מאיר פלבסקי, הציג בפני הוועדה ממצאים שונים ואמר שקיים חשד כבד שטפסי מפקד שהגישו אנשיו של עמיר פרץ זויפו. 

 

עותק מהתלונה שהוגשה למשטרה הועבר גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ולפרקליט המדינה, ערן שנדר.

 

בתלונה שהגישה מפלגת העבודה נכתב כי מאיר פלבסקי קבע שבטפסים של עמיר פרץ, "החתימות המופיעות על טופס ההתפקדות לא זהות לחתימות המופיעות על השיק. אין כאן מקום לפרשנות. בעברית זה נקרא זיוף ואלה נקראות עבירות פליליות". לדברי פלבסקי, "אנשים התפקדו וכלל לא ידעו שהם התפקדו".

 

טפסים אלה נבדקו בשבועות האחרונים על-ידי הוועדה לטוהר המפקד, שהוקמה כדי לוודא כי לא "יתפקדו" למפלגה אנשים שכלל לא ידעו שהם רוצים להיות חברים בה. הוועדה, שהעסיקה את החוקר הפרטי מאיר פלבסקי כדי לבחון את הטפסים, התכנסה היום בתל-אביב, ודנה בחשדות לזיופים. פלבסקי הציג ראיות לכאורה לזיופים כאלה ואמר:

 

התלונה: פקדו "חברים" שלא היו ולא נבראו

 

בתלונה שהגיש עו"ד יניב למשטרה כתב: "פלבסקי הסביר כי בחינה בעין בלתי מזוינת ובלתי מקצועית של אותן ראיות לכאורה, מובילה למסקנה שכביכול היה מי מהמועמדים לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה שפקד, בין במישרין ובין בעקיפין, בין בעצמו ובין באמצעות שרף, "חברים" שלא היו ולא נבראו, ממילא "חברים" שלא התכוונו להתפקד למפלגת העבודה.

 

"יתרה מכך, מבחינת ראיות לכאורה אלה עולה אף חשד לכאורה כי היה מי שעשה שימוש בשמם ובפרטיהם האישים של 'חברים' אלה בניגוד לדעתם, ואף חתם בשמם, משמע זייף חתימתם כאילו נתנו הסכמתם הוולונטרית להצטרף כחברים למפלגת העבודה".

 

תגובת מטה עמיר פרץ: "עמיר פרץ מביא איתו למפלגת העבודה פוליטיקה אחרת, נקייה וחפה משטיקים. כמובן שמדובר בהכפשות חסרות שחר העוסקות בטפסים בודדים מתוך אלפים רבים. במקום שהמפלגה תפתח את שורותיה, ברק מנסה לסגור אותה. אהוד ברק משתמש ביועץ המשפטי ובאנשיו בוועדת המפקד להטיל רפש ומתבכיין במקום לרדת לשטח ולצרף חברים חדשים".

  

"מטה הבחירות של עמיר פרץ ייאבק על זכותו של כל תומך להצטרף למפלגת העבודה ולא לאפשר לגרש מהמפלגה תומכים המעוניינים להצטרף אליה. גם במקרה הזה כמו תמיד אצל ברק - ההר יוליד עכבר".

 

מאיר פלבסקי, שאותו העסיקה מפלגת העבודה, הוא החוקר שהדליף לערוץ 1 את הקלטות שבהן נשמע ח"כ יוסף פריצקי, כאשר ניסה "לתפור תיק" לחברו למפלגה, אברהם פורז. פלבסקי אף נחקר בשעתו בחשד לקשירת קשר לביצוע פשע בפרשת פריצקי. בעליה של קבוצת "מרחב", יוסי מימן, הוא ששכר את שירותיו של החוקר מאיר פלבסקי, בניסיון לקבל חומר על פריצקי.

 

מימן ביקש מפלבסקי לאסוף מידע על אופן קבלת ההחלטות המקצועיות של השר פריצקי, ולבדוק את קשריו עם חברות מתחרות בתחום הגז והאנרגיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
זייף? עמיר פרץ
צילום: צביקה טישלר
צילום: אטילה שומפלבי
התלונן. עו"ד אלדד יניב
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: אבי כהן
מאיר פלבסקי בעת מעצרו בפרשת פריצקי
צילום: אבי כהן
מומלצים