שתף קטע נבחר

יעלון: אני מעדיף לא להיות מניפולטור וקומבינטור

הערב פתח הרמטכ"ל, רב-אלוף משה יעלון, את מסע הפרידה שלו בערב שארגנה חטיבת הצנחנים במילואים. הוא ניצל את הבמה לשגר שוב חיצים כלפי שר הביטחון: "אני מעדיף לעשות מלחמה בתחבולות מול האויב, ולא מול רעי". יעלון התלוצץ: "אני זוכר ששאלו אותי פעם מדוע אני ממשיך ללכת עם נעליים גבוהות בקריה, ועניתי 'בגלל הנחשים'"

הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, פתח הערב (יום א') את מסע הפרידה שלו מצה"ל באירוע חגיגי, שארגנה לו חטיבת הצנחנים במילואים ברמת-גן ולא שכח לתקוף שוב במרומז את שר הביטחון, שאול מופז, שבחר שלא להאריך את כהונתו. "אפשר להתפרע, להשתולל להיות מניפולטור, ספוקלטור וקומבינטור, אולם אני מעדיף לעשות מלחמה בתחבולות מול האויב, ולא מול רעי", אמר יעלון.  

 

באירוע החגיגי שנערך בבית הצנחן ברמת-גן נכחו מפקדי חטיבות שונות בעבר, בהם אלוף פיקוד הצפון, בני גנץ וראש אגף המבצעים, האלוף ישראל זיו. כמו כן נכחו קצינים בכירים בהווה, מפקד אוגדת הגליל, תת-אלוף גל הירש, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אביב כוכבי ואחרים. בהמשך החודש צפוי הרמטכ"ל לערוך סבב בכל יחידות צה"ל עד פרישתו בראשון ליוני.

 

באופן נדיר, התלוותה לרמטכ"ל אשתו עדה. יעלון נראה נרגש לאחר שפגש חברים רבים שעמם שירת בחטיבת הצנחנים בתחילת דרכו ובשלבים שונים של השירות. "אני פוגש כאן את מי שהייתי איתו מאז שהייתי חייל צעיר. חטיבת הצנחנים תמיד הייתה הבית האמיתי שלי, שם ספגתי את כל מה שיש לי", אמר הרמטכ"ל.

 

הרמטכ"ל התייחס גם להווה, ולנסיבות שבהן נאלץ לסיים את תפקידו מוקדם מהצפוי, "אני מתבונן קדימה אל עבר העתיד, ולא אל העבר. לדבריו, צה"ל מוכן לביצוע תוכנית ההתנתקות.

 

מאוחר יותר בירכו אותו חבריו מעל לבמה, כולל הרמטכ"ל לשעבר, אמנון ליפקין-שחק. בנאומו, התייחס הרמטכ"ל במרומז להרגשתו בעקבות פרישתו הקרובה. הרמטכ"ל ניסה להסביר, מבלי לומר במילים מדויקות מדוע הוא שומר על מידה של דיפלומטיות, ואינו מדבר באופן גלוי על הרגשתו. "אני מתעקש ללכת בדרכי, גם במציאות מורכבת. אשמור על הערכים האלה". הרמטכ"ל ציטט מדברי הרמב"ם: "האמת תורה את דרכה", וציין כי בסופו של דבר - האמת מנצחת.

  

במהלך נאומו, סיפר הרמטכ"ל על תחנות שונות שבהן שהה בשירותו הצבאי וגם על המעבר שלו מתפקידי שטח לתפקידי מטה בכירים בקריה. "אני זוכר ששאלו אותי פעם מדוע אני ממשיך ללכת עם נעליים גבוהות בקריה, ועניתי להם 'בגלל הנחשים'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלליטי
יעלון
צילום: דן בלליטי
צילום: דן בלילטי
הכוונה ברורה. מופז
צילום: דן בלילטי
מומלצים