שתף קטע נבחר

בדרום: סוכן סמוי הביא ללכידת 16 סוחרי סמים

המבצע התרחש לפנות בוקר, עת פשטו 185 קצינים ושוטרים על בתי 22 חשודים בסחר בסמים. הפללת הסוחרים התאפשרה בזכות פעילותו של הסוכן הסמוי רס"ל א', שאמר ל-ynet: "לא התלבטתי. רציתי לסייע למשטרה במלחמה בנגע הסמים. עכשיו אני רוצה לחזור ליס"מ"

פעילותו של רס"ל א', סוכן משטרתי סמוי, הביאה לפנות בוקר (יום ב') להפללתם של 28 חשודים בסחר בסמים בנגב, במסגרת מבצע משטרתי מיוחד בשם "חוכמת רחוב". סמוך לשעה 3:30 פשטו 185 קצינים ושוטרים של המחוז הדרומי על בתיהם של 22 מהחשודים בסחר בסמים. בעקבות 40 עסקות שביצע בחצי השנה, עצרה הלילה 16 חשודים כסוחרי סמים, 11 בבאר-שבע וחמישה 5 באילת. ששה חשודים נוספים עצורים בידי המשטרה בעבירות אחרות וששה אחרים טרם אותרו.

 

"המפקדים שלי פנו אלי והציעו לי לשמש כסוכן סמוי", סיפר רס"ל א' ל-ynet. לדבריו, "לא התלבטתי. רציתי לסייע למשטרה במלחמה שלה בנגע הסמים. נאלצתי לשקר לבני המשפחה שלי ולספר שאני נמצא בהשתלמויות מקצועיות באילת ובבאר-שבע"

 

א' סיפר כי עבודתו כסוכן היתה אינטנסיבית מאוד: "בהתחלה הגעתי לבאר-שבע ואחר כך לאילת. בכל מקום הצגתי את עצמי כנרקומן שבא לקנות סמים. לא היו ממש רגעים שפחדתי. ידעתי שאני עושה את העבודה. ידעתי שיש לי גיבוי מאחור. למעט פעם אחת, הכל הלך חלק. בפעם ההיא, באילת, סוחר סמים זהיר חשד בי וסירב למכור לי סמים. לא רצה למכור, אז הלכתי. לא קרה שום דבר".

 

בחודשים הקרובים, לאחר שיחזור למדי יחידת הסיור המיוחדת בה שירת במשך שלוש שנים, יאלץ א' לנסוע שוב ושוב לבתי המשפט כדי להציג את הראיות שהביאו להפללת הסוחרים. בין הייתר יספר על הפללת סוחר הסמים ששם את "העסק", על כיסא פלסטיק ליד קיוסק מול המרפאה המקצועית ג' בבאר-שבע. לקוחות היו פונים לסוחר, מסכמים את פרטי העיסקה ומשלמים, ואז היה הסוחר נכנס לגינת המרפאה, מוציא את "הסחורה" מבין השיחים, וחוזר להמתין ללקוח הבא.

 

"אני לא רוצה שום דבר חוץ מלחזור ולשרת עם החברים שלי ביחידת היס"מ", הבהיר א'. "אני רוצה לחזור למדים ולחיים הנורמליים שלא תחת כיסוי. אני לא מבקש קורס קצינים ולא שום דבר אחר. אני לא רציתי שום דבר והמפקדים שלי לא הבטיחו כלום. כל מה שרציתי הוא לעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
מבצע מעצרים (אילוסטרציה)
צילום איי פי
מומלצים