שתף קטע נבחר

אוברדוביץ': נצטרך להיות בשיא כדי לנצח את מכבי

ארבעה ימים לפני ההתמודדות עם מכבי ת"א בחצי גמר הפיינל פור במוסקבה, התראיין מאמן פנאתינייקוס, ז'לימיר אוברדוביץ', לאתר היורוליג. אוברדוביץ': "כל ארבע הקבוצות ברמה שווה, יהיה משחק נהדר מול מכבי

מאמנה הסרבי של פנאתינייקוס אתונה, ז'לימיר אוברדוביץ', הופיע כבר בשמונה אירועי פיינל פור אירופיים וזכה בלא פחות מחמישה תארים בארבע קבוצות שונות. השבוע הוא יוביל את קבוצתו לפיינל פור התשיעי שלו, הפעם במוסקבה. למרות שאירוע השיא של היורוליג כבר הפך לדבר שבשגרה עבור המאמן המוערך, אוברדוביץ' בטוח שהפיינל פור הנוכחי הוא האיכותי ביותר מזה זמן רב, והוא רוצה לסיים אותו ביום ראשון עם הגביע. כדי לעשות כן, יהיה עליו לעבור את מחזיקת הגביע, מכבי תל אביב, במשחק חצי הגמר ביום שישי הקרוב.

 

"בכל עונה יש לי קבוצה חדשה ואתגרים חדשים בפניה", אמר אוברדוביץ', בראיון לאתר היורוליג. "בכל שנה אנחנו עובדים חזק ככל האפשר כדי לזכות בכל תואר אפשרי. זכינו בינתיים בגביע היווני ואנו נערכים עתה למשימה הבאה שלנו - הפיינל פור. אנו עומדים להתחיל נגד קבוצה נהדרת כמו מכבי, שמלאה בכשרון ומסורת וזה נותן לנו מוטיבציה נוספת. אני תמיד שבע רצון, בין אם אנו מפסידים או מנצחים, כל עוד אני יודע שעשינו כל שביכולתנו".

 


אחראי למשחק המהיר. שאראס (צילום ארכיון - יוסי רוט) 

 

אוברדוביץ' אינו מתכוון להקל ראש בקרב המוחות הצפוי לו נגד פיני גרשון ומנסה להביא את שחקניו לשיא הכושר בהתמודדות זו - דבר שמתחייב לדעתו, אם ברצונו לסיים כשידו על העליונה. "כשאתה משחק במעמד זה, חשוב מאוד הכושר בו מגיעה הקבוצה בנקודת הזמן הזאת וכן הריכוז" אמר אוברדוביץ'. "למשל עכשיו, אנו מתמקדים במשחק אחד ויחיד שעומד בפנינו - נגד מכבי, אלופת השנה שעברה, שהיא קבוצה איכותית שמשחקת ביחד כמה שנים. זה עומד להיות משחק נהדר ואנו מתכוננים להכל, עד הפרט האחרון, כדי לנצח בו. נצטרך להציג את המשחק הטוב ביותר שלנו בעונה, אם אנו רוצים להשאיר לנו סיכוי לנצח אותם".

 

מבחינה טקטית, נראה כי הסרבי השמרן בדרך כלל, אינו נבהל מקצב המשחק הגבוה שצפויה מכבי להכתיב. לדעתו מכבי כבר אינה ייחודית כבעבר בכל הנוגע להעדפת המשחק המהיר, על פני המשחק הקבוצתי האיטי.

 

"אני חושב שהעונה ראינו הרבה קבוצות משחקות הרבה יותר מהר מבעבר", אמר אוברדוביץ'. "למעשה, אני חושב שכל הקבוצות בפיינל פור משחקות באותו סגנון פחות או יותר. כולן משחקות מהר בהתקפה, בונות על התקפות מתפרצות ופחות על משחק עומד. זה מצוין, אבל כשאתה מתייחס למשחק עצמו וליריב, אתה רוצה להחזיק יותר בכדור. זה נכון שמכבי מנסה תמיד לשחק מהר וזאת הסיבה שהיא קולעת הכי הרבה נקודות ביורוליג, אבל אני חושב ששאר הקבוצות במוסקבה גם מסוגלות לשחק מהר". 

 

ומה בנוגע לשאר המתמודדות במוסקבה? לדעת אוברדוביץ', טאו ויטוריה, כמו גם צסק"א המארחת, אינן נופלות מקבוצתו או ממכבי ולכולן סיכוי זהה לזכות בתואר: "לפיינל פור הגיעו ארבע הקבוצות הטובות ביותר העונה, אבל זה מה שקורה כמעט בכל שנה. צסק"א היתה הכי טובה לאורך השנה, מכבי עדיין האלופה וטאו ויטוריה היא אחת הטובות בתקופה האחרונה וגם אנחנו קבוצה ברמה גבוהה. אני חושב שכל הקבוצות איכותיות ושוות ביכולתן וזה מפתיע בהתחשב בעובדה שיותר מארבעים שחקנים עזבו את אירופה לטובת ה-NBA".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטס
להיות בשיא. אוברוביץ'
צילום: רויטס
צילום: ראובן שוורץ
קרב מוחות. פיני גרשון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים