שתף קטע נבחר

משפחת הצלם הבריטי תובעת את מדינת ישראל

הצלם, ג'יימס מילר, נהרג לפני כשנתיים ברפיח בעת שכוח צה"ל פעל במקום. בני משפחתו תובעים 2 מיליון ליש"ט וטוענים: מדינת ישראל ושלוחיה לא נקטו בזהירות סבירה כאשר ירו לעבר מילר, שהחזיק בידו דגל לבן

משפחתו של הצלם הבריטי ג'יימס מילר הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך שני מיליון לירות שטרלינג נגד מדינת ישראל ומשרד הביטחון. הצלם הבריטי מילר נהרג מאש כוח צה"ל ברפיח לפני כשנתיים. 

 

לטענת המשפחה, מדינת ישראל ושלוחיה לא נקטו בזהירות סבירה כאשר ירו לעבר מילר, שהחזיק בידו דגל לבן, ולא פעלו כפי שאדם סביר ונבון היה פועל.

 

האירוע התרחש ב-2 במאי 2003. הצלם הבריטי ג'יימס מילר (34), הגיע עם עיתונאית בריטית וכתב פלסטיני לאחת השכונות במחנה הפליטים ברפיח. במקום פעל כוח צה"ל בפיקודו של סגן ה', סגן מפקד פלוגה, לאיתור מנהרה להברחת אמצעי לחימה. 

 

באיזור היו חילופי אש בין החיילים לפלסטינים. בשעה 22:35 נורו 2 יריות באזור, עשר דקות לאחר מכן זוהה מילר הפצוע. הוא פונה למוצב "טרמית" הסמוך, מסוק הוזעק לפנותו, אך הוא מת מפצעיו. הפרשה הגיעה לדרגים הגבוהים ביותר בבריטניה שדרשו מישראל חקירה יסודית.

 

הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אבי מנדלבליט, החליט לפני 10 ימים לערער על זיכויו של קצין צה"ל שנמצא מעורב בתקרית הריגתו של הצלם הבריטי. הקצין הועמד לדין משמעתי - זוכה מעבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק. על-פי החלטת הפרקליט הצבאי הראשי, הקצין ששימש סגן מפקד פלוגה בגדוד הסיור המדברי יועמד בשנית לדין משמעתי על ידי קצין בדרגת אלוף, כנראה אלוף פיקוד הדרום.  

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הקצין זוכה באחרונה של שימוש בלתי חוקי בנשק. הזיכוי עשוי גם להשפיע על הצעדים הפיקודיים שאמור לנקוט נגדו אלוף פיקוד הדרום. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מילר. נהרג ברפיח
צילום: איי אף פי
מומלצים