שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חדש: עדכוני RSS ב-ynet
  מעתה ניתן לקבל בזמן אמת חדשות וכתבות מערוץ המחשבים של ynet גם באמצעות RSS

  מעתה ניתן להתעדכן בזמן אמת בתכני ערוץ המחשבים של ynet באמצעות RSS (קיצור של Rich Site Summary - תקציר מפורט של אתר - וגם של Real Simple Syndication - סינדקציה ממש פשוטה). טכנולוגיה זו מאפשרת לגולשים לקבל בזמן אמת תכנים מכל המקורות המעניינים באינטרנט.

   

  אתרים התומכים ב-RSS מפיקים גירסת XML של דפי האינטרנט שהם מעוניינים לשגר כעדכוני RSS (הקרויים באנגלית RSS Feeds). איך יודעים אם אתר תומך ב-RSS? לרוב, ניתן לזהותם באמצעות כפתורי ה-XML או RSS האדומים והבולטים המעידים על כך.

   

  ynet מספק עדכוני RSS מסביב לשעות, בשלב זה בערוץ המחשבים של ynet ובאתר YnetNews בלבד. ניתן לקרוא את העדכונים האלה, בחלוקה לנושאים שונים, באמצעות תוכנות לקריאת חדשות (News Readers) או באמצעות דפדפני אינטרנט התומכים בכך. כל ערוץ RSS קרוי 'פיד' (feed) והוא כולל עדכונים בנושא מסוים. אפשר לקרוא עוד על RSS בכתבה הבאה.

   

  מה יוצא לי מזה?

   

  עדכוני ה-RSS הם עוד שלב אחד בדרך למהפכת התוכן האישי, המסתמנת כדבר הגדול הבא. הם מאפשרים לגולש לקבוע מראש אילו נושאים מעניינים אותו - והכותרות הרלוונטיות יזרמו למחשב שלו מסביב לשעון מכל האתרים הרלוונטיים, תוך חסכון בזמן.

   

  תוכנת החדשות בודקת כל אתר על פי התדירות שהגדיר המשתמש, כאשר התוכנות המתקדמות מאפשרות למשתמשים לעקוב אחר התפתחויות בתחומי העניין שלהם על פי מילות מפתח קבועות, בין אם מדובר בחדשות ועדכנוי מזג אוויר (מאתרי חדשות), דפי אינטרנט חדשים (ממנועי חיפוש), קטעי וידאו ושירים (מרשתות שיתוף קבצים), מוצרים במחירי מציאה (ממנועי השוואת מחירים), בלוגים ועוד.

   

  איך אפשר להשתמש ב-RSS?

   

  יש כמה דרכים אפשריות לקרוא את עדכוני ה-RSS:

   

  1. תוכנות לקריאת חדשות (newsreader)

   


  עדכוני RSS בתוכנת FeedDemon

   

  תוכנות המזכירות לקוח דואר אלקטרוני, אך במקום תיקיות של הודעות יש לתוכנה זו תיקיות של כותרות. כל תיקייה היא ערוץ - ומייצגת קטגוריה מסוימת באתר אינטרנט. החסרון העיקרי של רוב התוכנות: הן מוגבלות לשימוש במחשב ספציפי. בשוק זמינים מספר רב של תוכנות לקריאת חדשות RSS, בהן:

   

  • Feed Demon - תוכנה מתקדמת, ידידותית כמו לקוח דואר אלקטרוני, המאפשרת למשתמשים להתעדכן בכותרות ממאות אתרי אינטרנט. התוכנה תומכת בהורדת קובצי אודיו ל-iPod (וכך מאפשרת 'לקחת לדרך' תוכניות רדיו אינטרנט, פעולה הקרויה 'פודקאסטינג'), מציעה תאימות עם השירותים המקוונים של Bloglines ו-NewsGator, כוללת ערוצי חיפוש בשירות התמונות המקוון Flickr ושירות הקישורים הקהילתי del.icio.us ועוד.

  • Desktop Sidebar - תוכנת RSS להזרמת תכנים מהרשת אל שולחן העבודה, באמצעות סרגלי כלים המותאמים לדפדפן, לתוכנת הדואר האלקטרוני ועוד.

   

  2. דפדפני אינטרנט

   


  עדכוני RSS בפיירפוקס


   

  • Pluck - שירות מקוון (הזמין גם כתוסף לדפדפן אינטרנט אקספלורר) המאפשר לנהל את רשימת המועדפים ולבצע חיפושים מנקודה אחת מרכזית, שאליה ניתן לגשת מכל מחשב עם חיבור אינטרנט

  •  RSS בפיירפוקס: טכנולוגיית Live Bookmarks תומכת בהצגה של עדכוני RSS מאתרי אינטנרט ישירות בדפדפן. לשם כך, פותחים את חלון Manage Bookmarks (ניהול סימניות), לאחר מכן בוחרים באפשרות New Live Bookmark ("עדכניה"). בחלון שיוצג על המסך יש להזין את קישור ה-RSS ולסגור את חלון ניהול הסימניות. מהשלב הזה אפשר לצפות בכל העדכונים החדשים מכל אתר אחר בו אתם גולשים.


   

  3. שירותים מקוונים

   

  • NewsGator - שירות מקוון חינם המאפשר לצפות בעדכוני ה-RSS האישיים מכל מחשב ברשת.

   

  • Bloglines - שירות RSS מתקדם המאפשר למצוא עדכוני RSS, לפרסם אותם ברשת ולשתף אותם עם גולשים אחרים.

   

  עדכוני ה-RSS של ynet

   

  איך משתמשים בעדכוני ה-RSS של ynet?

   

  כאשר מציבים את סמן העכבר על אחד הערוצים, נוכל לראות כל המידע החדש האחרון שנוסף לאותו דף. לחיצה כפולה על כל כותרת תציג את גוף הטקסט המלא,

  אם הוא מעניין אותנו. 

  לאחר שקבעתם אילו אתרים או נושאים מעניינים אתכם, והוספתם את הערוץ המתאים לתוכנת קריאת החדשות שלכם (RSS Reader) תוכלו ליהנות מעדכונים שוטפים, שיוזרמו למחשב ללא התערבותכם, ומבלי שתידרשו לבקר באתרים כלשהם. לאחר הוספת ערוץ חדש, אותו ערוץ ימשיך להתעדכן בתכנים חדשים שיידחפו אליו מהאתר, ללא התערבות המשתמש. 


  פורסם לראשונה 02/05/2005 16:21

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים