שתף קטע נבחר

עמיר פרץ: אוביל מהפך כמו ב-77'

הבוקר פתח יו"ר ההסתדרות באופן רשמי את מסעו לכיבוש ראשות העבודה. "הבחירות יתקיימו במאי שנה הבאה, ואנחנו נעשה מהפך", אמר במסיבת עיתונאים שכינס בתל-אביב. ססמתו תהיה: "עמיר פרץ, העבודה מנצחת". יועציו יהיה עוזי ברעם ומוטי מורל

פרץ רוצה לכבוש את צמרת העבודה: יו"ר ההסתדרות, ח"כ עמיר פרץ, פתח הבוקר (יום ג') באופן רשמי את המירוץ שלו לכיבוש ראשות העבודה. "להערכתי, הבחירות יתקיימו במאי שנה הבאה, ואנחנו נעשה מהפך". הסיסמה שאותה חשף פרץ במסיבת העיתונאים שנערכה בבית סוקולוב בתל-אביב: "עמיר פרץ, העבודה מנצחת".

 

יועצו האסטרטגי של פרץ יהיה עוזי ברעם. מנהלי הקמפיין יהיו מוטי מורל ורונן צור. ראש המטה יהיה שמוליק כהן ודובר המטה - תום וגנר. פרץ תקף את אהוד ברק: "המדיניות שהוא מביא לא תנצח. מבחינתי ביבי והוא זה אותו הדבר". לדבריו, "אחרי שההתנתקות תסתיים, אין לעבודה מה לעשות בממשלה".

 

"אני מגיע חדור אמונה שישראל זקוקה לחילופי שלטון. הליכוד בגד בציבור. תקופת הפנקס האדום כאין וכאפס אל מול תקופת הפנקס השחור של נתניהו", אמר פרץ, "בגין לא נבחר על בסיס תוכנית מדינית. אני גדלתי בערי פיתוח. הליכוד היום בגד בציבור והשפיל אותו. אני פוגש את הציבור, פוגש את האוכלוסייה והאנשים רוצים מדינה אחרת. העבודה לא יכולה להתחרות מי יהיה הגלגל החליפי של הליכוד.

 

"צריך להחליף את הליכוד ולעבודה אין את היכולת לנצח סביב שאלת 'מי תמך יותר בהתנתקות'. צריך להוכיח שהליכוד משרת את המיליונרים והשפיל את רוב האוכלוסיות. רק כך יש סיכוי להקים מפלגה סוציאל-דמוקרטית".

 

לדבריו, "על-פי הבדיקות שלנו המגמות מזכירות את 1977 ואני מאמין שנעשה מהפך בעבודה ובמאי 2006 נחליף את שלטון הליכוד. אני מאוד שמח על הרגע הזה שבו אנחנו מציגים לראשונה בישראל מאז 1977 מהלך שבו האדם נמצא במרכז. אין שום סיכוי שתקציב המדינה לשנה הבאה יעבור. התקציב הזה לא יקבל גיבוי של העבודה בשום פנים ואופן.

 

"ההסבר של מפלגת העבודה על התמיכה בתקציב בגלל ההתנתקות לא יתפוס וכל המערכת הפוליטית צריכה לכוון לכך שהתאריך האחרון יהיה מאי 2006. בבחירות הבאות, הנושאים הכלכליים יהיו הנושאים המרכזיים. אחרי הטראומה של ההתנתקות תהיה דרישה שתבוא מהציבור לפסק זמן ודרישה לעסוק בנושאים הפנימיים".

 

תוכנית חמש הנקודות 

 

פרץ הציג במהלך מסיבת העיתונאים תוכנית "מפת דרכים" של חמש נקודות שעיקריה:

 

  1. שייכות ושותפות
  2. שוויון וסולידריות
  3. שלום וביטחון
  4. שכר ושוק חופשי
  5. שירות ומחוייבות

  

במהלך מסיבת העיתונאים שלו לא הפסיק פרץ לכוון את חיצי הביקורת נגד אהוד ברק: "המדיניות של ברק לא תנצח. אני מכיר את ברק משהיה ראש הממשלה. הוא לא הסכים לעלות את שכר המינימום, לא הסכים לטפל בחברות כוח האדם. אם רוצים להקים מפלגה סוציאל-דמוקרטית צריך לאפשר למועמדים שמאמינים בשוויון האדם להתאחד".

 

פרץ גם קרא למלחמה בשחיתות: "די עם הקשר בין ההון לשלטון. מספיק להיות משועבדים למיליונרים ומספיק עם שלטון כוח האדם שנותנות לפוליטיקאים. אנחנו נציג פוליטיקה נקייה ואנחנו מתכוונים להגיע עם תפיסת עולם חדשה".

 

במסיבת העיתונאים הציג מוטי מורל סקר דעת קהל שנערך על-ידי מכון דחף נתונים שבדקו את השאלות בעניינים המרכזיים המעסיקים את הציבור בישראל. הנתונים הציגו את עמיר פרץ כמנהיג חברתי שחולל שינוי כלכלי וחברתי. בתום דבריו התחייב פרץ לעמוד מאחורי כל מועמד שיבחר לראשות העבודה.

 

המירוץ הפנימי בעבודה שיגיע לקיצו ב-28 ביוני, אלא אם כן יוחלט לדחותו, גורר שורת האשמות והכפשות. היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד אלדד יניב, והחוקר הפרטי מאיר פלבסקי, הגישו ביום ראשון תלונה ביחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים בעקבות מה שהגדירו כ"חשד כבד" שאנשיו של ח"כ עמיר פרץ זייפו טפסים למפקד העבודה.

 

פרץ התייחס לתלונה במסיבת העיתונאים שכינס: "שיעשו בדיקות כי זה יגלה עד כמה המפקד מגיע ממקומות אותנטיים. יש פה מערכה פוליטית שמניע אותה אהוד ברק. כולם יודעים שהיועץ המשפטי של המפלגה, אלדד יניב פועל כמו אחרון הפעילים במטה של ברק. אנחנו גאים במתפקדים שלנו ולא נגרש אותם. ברק לא מפסיק להתבכיין. שיפסיק להתבכיין ושיביא אנשים ושיצא לרחוב".

 

במטהו של עמיר פרץ טענו ש"מדובר בהכפשות חסרות שחר העוסקות בטפסים בודדים מתוך אלפים רבים". לדבריהם, "אהוד ברק משתמש ביועץ המשפטי ובאנשיו בוועדת המפקד להטיל רפש ומתבכיין במקום לרדת לשטח ולצרף חברים חדשים. מטה הבחירות של עמיר פרץ ייאבק על זכותו של כל תומך להצטרף למפלגת העבודה ולא לאפשר לגרש מהמפלגה תומכים המעוניינים להצטרף אליה. גם במקרה הזה כמו תמיד אצל ברק - ההר יוליד עכבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עמיר פרץ
צילום: צביקה טישלר
היועץ, עוזי ברעם
צילום: אטילה שומפלבי
האם יוכל לגבור על אהוד ברק
צילום: אטילה שומפלבי
צילום: סבסטיאן שיינר
ומה עם שמעון פרס?
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים