שתף קטע נבחר

מטר עוברת לקטיף: "שרון כמו קליגולה"

תושבת חדשה בגוש קטיף: ראש ארגון "נשים בירוק", נדיה מטר, שארזה את החפצים ביישוב אפרת שביהודה וירדה עם ששת ילדיה לכפר ים. "רק אם נציב מול שרון מאות אלפי בני אדם, כמו שקרה כשקליגולה ביקש לחלל את בית המקדש בפסל טומאה, נעצור את ההתנתקות מרצועת עזה", היא אומרת

"אריק שרון הוא כמו קליגולה, כמו נבוכדנצר וטיטוס שהביאו לחורבן העם היהודי", כך אומרת התושבת הטרייה של כפר ים, נדיה מטר. "רק אם נציב מולו מאות אלפי בני אדם כמו שקרה כשקליגולה ביקש לחלל את בית המקדש בפסל טומאה, נעצור את ההתנתקות מרצועת עזה", אומרת מטר בשיחה עם ynet.

 

מטר, העומדת בראש "נשים בירוק" מקימה בימים אלה את ביתה בכפר ים שבגוש קטיף. היא וששת ילדיה העתיקו את משכנם מהישוב אפרת שביהודה לרצועת עזה לקראת יישום תוכנית ההתנתקות.

 

 

בינתיים מתגוררים מטר וילדיה בקרוואן אשר שימש בעבר את דתיה יצחקי, ממנהיגות המאבק נגד ההתנתקות בגוש קטיף. בקרוואן יתגוררו גם בני משפחתה של אניטה פינקלשטיין, גם היא ממנהיגות נשים בירוק.

 

"כוחנו במספרנו", אומרת מטר ל-ynet. "אני מאמינה שעד מועד ההתנתקות המיוחל נצליח להביא לפה, לגוש קטיף, לפחות 150 אלף איש. הכתובת שלי בתעודת הזהות היא מאז ינואר 2005 נווה דקלים שבגוש קטיף.

 

מטר מספרת על הקלות שבהעתקת מגוריה לגוש קטיף. "בימים האחרונים אני מעבירה בנגלות את הבית שלי מאפרת לכאן. הילדים כבר איתי כאן. מחר אני הולכת לרשום אותם לבית הספר. אף אחד לא עשה לי שום בעיה להגיע ולהתגורר כאן בגוש קטיף", אמרה.

 

אני בטוחה שכבר בזמן הקרוב נצליח להביא לכאן מאות מתומכי נשים בירוק. אנו מתכוונות לעצור את הנסיגה בגופנו. בלי אלימות, חלילה וחס - פשוט להיות כאן. ככה נמנע את הגזירה שרוצה להטיל עלינו ממשלת שרון", מסכמת מטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
מטר. צובעת את הבית החדש
צילום: רוני סופר
צילום: גיל יוחנן
שכנה חדשה בגוש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים