שתף קטע נבחר

סטודנטים מתכננים: שביתת רעב נגד ההתנתקות

קבוצת סטודנטים מהימין מתכננים לפתוח בשביתת רעב לאחר יום העצמאות, "כדי לעורר אמפתיה למען המתנחלים". לירון זיידין מאוניברסיטת תל אביב: "אנחנו בין 10 ל-30 סטודנטים מכל רחבי הארץ וגם מתוך הקו הירוק. החלטנו שלא נשתוק עוד לאור המצב הקיים". אריאל גלבוע, סטודנט למשפטים: "אנו רוצים לעורר את הדיון בעם ולשכנע שההתנתקות היא טעות היסטורית ואסון למדינה"

ועכשיו - שביתת רעב נגד ההתנתקות? קבוצת סטודנטים מהימין מתכננת לפתוח ביום א' הבא, לאחר יום העצמאות, בשביתת רעב במחאה נגד הנסיגה הצפויה. מדובר בסטודנטים חילונים ברובם, תושבי הקו הירוק, שיישבו באוהל מחאה מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

 

 

לפני כמה חודשים עלתה בדיונים במועצת יש"ע האפשרות לנקוט בצעד של שביתת רעב, אולם ההצעה נפלה לאחר שלא היתה תמימות דעים בנוגע לצעד, בגלל היותו קיצוני.

 

הפעם, סטודנטים השייכים ל"תא כתום" בכמה אוניברסיטאות, החליטו שהצעד הזה יסחוף את דעת הקהל לטובת המתנחלים. 

 

אחד מהם הוא לירון זיידין, מאוניברסיטת תל אביב, בוגר החוג למתמטיקה, ולומד כיום תואר בכלכלה ומדעי המדינה. זיידין, המתגורר בבית אלעזרי, ליד רחובות, אמר ל-ynet: "ב-15 במאי אנחנו פותחים בשביתת רעב, כרגע אני מעריך את מספרנו ב-10 עד 30 סטודנטים. בשביתת הרעב אנחנו נשתה בלבד, רק מים ומיצים, בלי מרקים, ובטח שלא נאכל. אנחנו מבינים את ההשלכות הרפואיות של זה. אנחנו יודעים שאנחנו מתחילים במהלך לא פשוט ולא יודעים איפה ומתי הוא ייגמר".

 

לדברי זיידין, "המהלך הזה יעזור להעיר את הציבור, יעזור להחזיר את רגש האמפתיה שבעם הזה מזמן אבד. כבר מזמן לאף אחד לא אכפת מהמתנחלים, אנשים שכחו שהם גם בני אדם".

 

זיידין הוסיף: "המהלך שלנו יביא ויעורר אנשים נוספים להגיע. מדובר בסטודנטים נשים וגברים מכל רחבי הארץ וגם מתוך הקו הירוק. פשוט נמאס לנו, אז קמנו בצורה עצמאית ואמרנו שלא נשתוק עוד לאור המצב הקיים".

 

אריאל גלבוע, סטודנט למשפטים באוניברסיטה העברית, חילוני מאריאל, אמר ל-ynet: "אנחנו הולכים לשבות רעב כי אנחנו לא יכולים להמשיך ללמוד כשבמדינה קורים דברים כל כך נוראיים, אנחנו רוצים לעורר את הדיון בעם ולשכנע שהתוכנית הזאת היא טעות היסטורית ואסון למדינת ישראל".

 

לדבריו, "היתרון שלנו הוא שאנחנו חוקרים ולא לוקחים שום דבר כמובן מאליו ולכן ישבנו, חקרנו ולמדנו את מטרות התוכנית והגענו לאותן מסקנות". הוא הוסיף: "אנחנו רוצים לפתוח דיון ציבורי אמיתי בעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקי קצור, תא כתום
חברי תא כתום
צילום: צביקי קצור, תא כתום
צילום: צביקי קצור, תא כתום
זיידין. "לעורר אמפתיה"
צילום: צביקי קצור, תא כתום
צילום: צביקי קצור, תא כתום
"נסחוף את הציבור אחרינו"
צילום: צביקי קצור, תא כתום
מומלצים