שתף קטע נבחר

תוכנית באוצר: חוסכים יעברו בין ביטוחי מנהלים ללא קנס

כיום מוטל קנס של עד 15% על חוסכים שמחליפים את תוכנית ביטוח המנהלים שלהם ב-5 השנים הראשונות

משרד האוצר מתכנן לאפשר לעמיתים בתוכניות ביטוח מנהלים לעבור בין תוכניות תוך שמירת הוותק והזכויות - ללא קנס. כך נודע ל"ידיעות אחרונות". מדובר בהשוואת המצב לזה שבקופות גמל, בהן עמית יכול לעבור בכל עת מקופה לקופה ללא קנס.

 

כיום מעבר מתוכנית ביטוח אחת לאחרת כרוך בקנס של 15% בשנה הראשונה, שיורד ב-3% בכל שנה. רק לאחר שנצבר ותק של 5%, ניתן לעבור בין התוכניות ללא קנס.

 

בתוך כך נודע ל"ידיעות אחרונות", כי איגוד מנהלי הקופות הפרטיות הגיש באחרונה תלונה לממונה על שוק ההון באוצר, אייל בן שלוש בטענה כי חברות הביטוח, ובמיוחד מגדל, פועלות בכל דרך על מנת לא לאפשר כל מעבר כספים בין החברות. מדובר במעבר כספים שאפשרי גם היום בפוליסות חיסכון.

 

ממגדל נמסר בתגובה: מגדל איננה מעכבת העברת כספים במידה שהלקוח מבקש זאת. מחברת כלל ביטוח נמסר: לחברה לא ידוע על תלונות בנושא זה. החברה פועלת על פי התנאים ותנאי הפוליסה.

 

לפי חוק חוזה ביטוח, חברת הביטוח צריכה לשלם את פדיון הפוליסה תוך 30 יום מבקשת הלקוח למשוך את הכסף. אבי דויטש, יו"ר איגוד הקופות הפרטיות, אומר כי מתוך אלפי בקשות העברה שהוגשו בשנה האחרונה לחברות ביטוח, בוצעו רק כמה מאות.

 

מהאוצר נמסר כי הבעיה מוכרת וכי הנושא מטופל: "נפרסם הנחיות לחברות ביטוח בדומה לנהלי העברת כסף מקופות גמל וקרנות פנסיה. בנוסף, יטופל הנושא של דיווח חסר לעמיתים לגבי כספים שהופקדו משנת 2003".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים