שתף קטע נבחר

רובוט לניתוחי גב של מזור גייס 10 מליון דולר

חברת הסטארט-אפ מזור פיתחה רובוט מיניאטורי לניתוחי גב. הרובוט קיבל את אישורי רשויות הבריאות בארה"ב ואירופה ומשווק בארה"ב ובאסיה

חברת הסטארט-אפ מזור טכנולוגיות ניתוחיות השלימה השבוע גיוס של 10 מליון דולר. מחצית הסכום הגיע מקרן IHCV, שזו היא השקעתה הראשונה של הקרן בחברה, וכ-5 מיליון דולר נוספים גוייסו מהמשקיעים הקיימים של החברה, ובהם הקרנות: lice Ventures, DOR Ventures, ProSeed Venture, וקרן ההשקעות של Johnson & Johnson.

 

מנהלת IHCV, ד"ר הדר רון, מצטרפת לדירקטוריון החברה.

 

מזור טכנולוגויות ניתוחיות פיתחה רובוט מינאטורי לניתוחי גב המכונה SpineAssist, המסייע לרופא למקם במדוייק שתלים בתוך עמוד השדרה של החולה.

 

השימוש ב-SpineAssist אמור לקצר את זמן הניתוח, להגביר את הדיוק ולהפחית את הסכנה לכשלים רפואיים הנובעים ממיקום לא מדויק של שתלים בניתוחים בעמוד השדרה. בנוסף, הרובוט יאפשר לרופא לבצע חתך מזערי בגב החולה, דבר שיביא לקיצור זמן ההחלמה ויקטין את הטראומה הכרוכה בניתוח. לקראת סוף השנה מתכוונת מזור להשיק מוצר נוסף, שיאפשר להחדיר שתלים לתוך עמוד השידרה של החולה, בחתכים קטנים עוד יותר.

 

הרובוט קיבל את אישורי FDA ו-CE (רשויות הבריאות האמריקנית והאירופית) וכבר משווק בארה"ב ובאסיה.

 

לדברי מנכ"ל החברה, אורי הדומי, קיבלה מזור מספר הצעות להשקעה, אך בסופו של דבר העדיפו בעלי המניות להשקיע מחצית מהסכום בעצמם, ולהכניס משקיע נוסף אחד בלבד, שנבחר מקרב כל ההצעות שניתנו. "לפני שנתיים היה לנו ביד אב טיפוס ראשוני, שהוכיח את היתכנות הרעיון. היום אנו מציגים מוצר מסחרי, מאושר רגולטורית, שמאחוריו תשתית שיווקית הן בארה"ב והן באסיה", אמר הדומי.

 

החברה הוקמה בחממת הטכניון שבחיפה לפני ארבע שנים, על ידי פרופ' משה שהם. המערכת פותחה בסיוע של מנתחי גב בישראל וארצות הברית, וביניהם פרופ' אדוארד בנזל ופרופ' איזדור ליברמן מקליולנד קליניק, אוהיו, הנחשבים למנתחי הגב המובילים בעולם. מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בפארק התעשיות של קיסריה. החברה מעסיקה כ-30 עובדים בישראל ובארצות הברית.

 

השוק אליו פונה מזור נחשב לאחד השווקים הנהנים מצמיחה גבוהה בעולם הרפואה בכלל, ובתחום האורטופדיה בפרט. בכל שנה מתבצעים בארה"ב בלבד למעלה מחצי מיליון ניתוחי גב, שבהם יכול הרובוט של מזור לסייע. השלמת הפיתוח והמעבר למכירות פותח בפני מזור שוק עצום בגודלו, הממתין כבר שנים לפתרון שיגביר את הדיוק בניתוחי הגב. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אורי הדומי, מנכ"ל מזור טכנולוגיות
הרובוט של מזור
מומלצים