שתף קטע נבחר

פלסטינים חצו את גדר המערכת לישראל - כנראה שב"חים

שלושה פלסטינים חצו היום את גדר המערכת - ונעלמו. בצבא אומרים שמדובר בשוהים בלתי חוקיים, והחיפושים אחריהם הופסקו, אך מודים: "מדובר באירוע חמור"

נורה אדומה? כוחות הביטחון ערכו היום בצהריים במשך כמה שעות סריקות אחר רכב, שאסף בין 3 ל-4 פלסטינים שחצו את גדר המערכת מול קיבוץ מפלסים. במהלך הסריקות אף נחסמו מספר צמתים באזור, וכוחות משטרה הצטרפו לסריקות. המשטרה פרסה מחסומים, בעיקר באזור שדרות ומפלסים, אולם בסופו של דבר הופסקו החיפושים - ללא שהפלסטינים נמצאו. 

 

גורמים במערכת הביטחון אמרו ל-ynet כי באזור היו עקבות השייכים ככל הנראה לנערים בני 14-15. במערכת הביטחון ביקשו להדגיש שהפלסטינים שהצליחו 

לחדור לישראל הם כנראה שב"חים ואמרו שהטיפול באירוע צריך להיות פלילי, אולם הודו שהאירוע חמור. "ההתייחסות לניסיון חדירה של מחבלים חמושים לשטח ישראל, תטופל בצורה אחרת. כאשר מדובר בניסיון חצייה של פועלים בלתי חוקיים, הטיפול הוא שונה".

 

לא נמצאה כל חבלה בגדר, אולם במערכת הביטחון מודים כי לא מן הנמנע שאכן מספר נערים הצליחו לעבור את הגדר ולהיכנס לשטח ישראל. גורם צבאי אמר שלדעתו, גם האירוע צריך להדליק נורה אדומה, שכן הנתיב שעשו הנערים עלול גם לשמש אזרחים לצרכי טרור.

 

לדברי מפקד תחנת שדרות, רב פקד שמעון אביעוז, עיקר הפעילות המשטרתית התמקדה בניסיון לאתר את סוג הרכב המדובר שהועבר על ידי גורמי הצבא. לדברי גורמים במשטרה, עדיין מתקיימת פעילות מודיעינית כדי לברר אם היה שיתוף פעולה של גורמים מקומיים שסייעו לשב"חים להימלט.

 

מתחילת 2005 סיכלו כוחות צה"ל כ-54 ניסיונות של חציית שוהים בלתי חוקיים מרצועת עזה לתוך ישראל. בשנתיים האחרונות אירעו מספר ניסיונות בודדים של פלסטינים לחדור לישראל על מנת לבצע פיגוע, אולם אלה

סוכלו על ידי כוחות צה"ל ומג"ב כמה מאות מטרים מגדר המערכת.

 

הגורמים הצבאיים לא מוציאים מכלל אפשרות כי אירוע כפי שאירע היום עשוי בעתיד להסתיים באסון, אם אחד הנערים יצליח להבריח סכין, רימון או מטען, ולפגוע בישראלי שמסיע אותו או באדם אחר.

 

במערכת הביטחון נערכים בימים אלה לתקופה שלאחר ההתנתקות, ומחזקים את גדר המערכת הקיימת יחד עם הוספת אמצעי ביטחון משוכללים נוספים על מנת לסכל כל ניסיון מכל סוג שהוא לחדור לשטח ישראל לאחר היציאה מרצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מעבר רפיח (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים