שתף קטע נבחר

אוצר החייל מגדיל את ההלוואות לעסקים קטנים

בעקבות פניית משרד האוצר, החליט בנק אוצר החייל להגדיל בכ-62.5 מיליון שקלים את חלקה של המדינה בהלוואות קרן הסיוע לעסקים קטנים

בנק אוצר החייל הגדיל את המינוף שהוא מעניק לפיקדון המדינה להלוואות לקרן לעסקים קטנים. זאת, בהתאם לבקשתו של החשב הכללי במשרד האוצר, ד"ר ירון זליכה.

 

הקרן לעסקים קטנים, שבאחריות משרד התעשייה והמסחר ומשרד האוצר, מעניקה הלוואות לעסקים שיש הצדקה כלכלית לקיומם, ויש להם אפשרות להתפתח וליצור מקומות עבודה חדשים. הקרן פועלת באמצעות שני בנקים: הבנק הבינלאומי ובנק אוצר החייל. המדינה מסייעת לקרן באמצעות פיקדון, המהווה בטוחה להלוואות שמעמיד הבנק לעסקים הקטנים.

 

בעקבות פניית זליכה, החליט בנק אוצר החייל להגדיל את המינוף של פיקדון המדינה מ-1:4 לכ- 1.5. בכך יושווה המינוף שנותן בנק אוצר החייל לזה שנותן הבנק הבינלאומי. משמעות ההחלטה היא להגדיל את היקף ההלוואות שיעמיד הבנק לעסקים קטנים בכ- 62.5 מיליון שקלים.

 

"עצם הסכמת הבנק להגדיל את המינוף מוכיחה שוב כי הגברת התחרותיות בעבודות המבוצעות עבור הממשלה תורמת לשיפור השירות הניתן לאזרח", אומר זליכה "הממשלה הצליחה להשיג מקורות הכנסה משמעותיים נוספים לעסקים הקטנים, בלא להוסיף תקציב מצדה, בזכות התחרות עם הבנקים".

 

הקרן לסיוע לעסקים קטנים מעניקה הלוואות בהיקף כולל של כ- 565 מיליון שקלים. במשך השנה הראשונה לקיומה, מסוף שנת 2003 ועד סוף 2004, אישרה הקרן כ-800 הלוואות לבעלי עסקים, בהיקף כספי של למעלה מ-230 מיליון שקל. ממוצע ההלוואות שהוענקו לעסקים עומד על כ-300 אלף שקל לעסק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים