שתף קטע נבחר

בכירים בכנסייה: איננו מכירים עוד באירינאוס

38 בכירים בכנסייה היוונית-אורתודוכסית פירסמו הודעה לפיה הם דורשים לפטר את הפטריארך, בשל פרשת מכירת קרקעות הכנסייה בירושלים לארגונים יהודים. במקביל הודיעו על פתיחת מסע משפטי נגד הפטריארך, שמטרתו "להשיב את האדמות"

הקרע הגלוי בכנסיה היוונית-אורתודוכסית רק הולך ומחריף. בהודעה שפירסמו אתמול (יום ה') 38 אנשי כמורה בכירים בכנסייה, נכתב כי הם אינם מכירים עוד בפטריארך היווני-אורתודוכסי של ירושלים, אירינאוס, וכי הם דורשים לפטרו מתפקידו בשל מכירת קרקעות השייכות לכנסייה לידי ידיים יהודיות.

 

בהודעה, שפורסמה בהרחבה בעיתונות הערבית, נאמר כי "אחוות הקבר הקדוש" החליטה להחרים ולפטר את הפטריארך אירינאוס מתפקידו החל מיום חמישי בבוקר, וזאת לאחר חשיפת מכירת החלקות בעיר העתיקה.

 

על ההודעה חתמו 13 בישופים ו-25 ארכימנדריטים (דרגת כמורה נמוכה יותר) – המהווים את הרוב המוחץ של "הסינוד הקדוש". לפי הדיווחים, הם נועדו לאחר שקיבלו את כל העדויות הדרושות, לפיהן הפטריארך, בניגוד לטענותיו, ידע על חתימת העסקה שעוררה סערה בשטחים, בירדן וביוון, ובמיוחד בקרב המאמינים הערביים של העדה היוונית-אורתודוכסית.

 

באותה הודעה קראו החותמים לפטר את הפטריארך מתפקידו, לא לשתף איתו פעולה כלל ולהחשיב אותו כאישיות בלתי רצויה בכנסייה. זאת, בנוסף להטלת האחריות על השחיתות בכנסיה, במיוחד בשל קשריה עם גורמים חשודים. 

 

למרות זאת, לפי שעה נראה כי לאנשי הכמורה שהחליטו להחרים את הפטריארך אין את הסמכות להדיחו. 

 

במקביל, הודיעו החותמים על פתיחת מסע משפטי נגד הפטריארך ושאר המעורבים בפרשיית מכירת הקרקעות, והחזרת "כל הקרקעות והכספים שנגנבו" לכנסייה. בנוסף, קראו החותמים לכל הכנסיות האורתודוכסיות בעולם להחרים את הפטריארך. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יודח? אירינאוס
צילום: רויטרס
מומלצים