שתף קטע נבחר

דנקנר רוכש השליטה בסלקום מבל-סאות'

דנקנר סיכם עם חברת בל-סאות' על רכישת מניותיה בסלקום עפ"י שווי חברה של 1.8 מיליארד דולר. עם השלמת העיסקה יהפוך דנקנר לבעל השליטה בחברת הסלולר הגדולה בישראל ויחזיק בכ-60% ממניותיה. לאחים לספרא זכות סירוב לרכישת המניות

נוחי דנקנר, בעל השליטה בקבוצת IDB, סיכם עם חברת בל-סאות' על רכישת מניותיה (34.75%) בסלקום תמורת 625 מליון דולר. העיסקה נעשתה עפ"י שווי של 1.8 מיליארד דולר לסלקום, כ-50% מעל שווי השוק של חברת הסלולר המתחרה פרטנר.

 

לאחים ספרא יש זכות סירוב לרכישת המניות בסלקום, כלומר הם יכולים לרוכשן מבל-סאות' במקום דנקנר. לחילופין, לאחים ספרא יש זכות הצטרפות, על פיה הם יכולים לדרוש מדמקנר שירכוש גם את המניות שלהם בסלקום תמורת אותו סכום, 625 מיליון דולר.

 

האחים ספרא מחזיקים יחד עם בל-סאות', באמצעות חברת טלמן, בלמעלה מ-70% ממניות סלקום. דנקנר יצא בשבוע שעבר לברזיל, לשיחות עם האחים ספרא, אחרי שסיכם עם בל-סאות' על פרטי העיסקה. דנקנר, באמצעות דסק"ש, מחזיק לפני העסקה ב-25% ממניות סלקום, ובעקבות מימוש העסקה יחזיק בסך הכל כ-60% מחברת הסלולר.

 

ביום חמישי האחרון, לאחר פגישות בניו יורק שקיימו דנקנר ונשיא דסק"ש, עמי אראל, עם נציגים בכירים של חברת בל-סאות', סוכמה העסקה לפיה תרכוש דסק"ש את מלוא אחזקתה (50%) של חברת BellSouth בחברת טלמן.

 

 

העיסקה עם BellSouth סוכמה לאחר שנוחי דנקנר ועמי אראל נפגשו קודם לכן בסאו פאולו בברזיל עם ראשי קבוצת ספרא - האחים ג'וזף וג'ייקוב ספרא - ותאמו עימם הן את חתימת העסקה עם BellSouth והן את המשך המגעים ביניהם לגבי שיתוף פעולה עתידי בין קבוצת ספרא לבין קבוצת IDB בקשר עם סלקום.

 

נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת IDB, מסר: " לאחר שיחות שקיימתי עם ג'וזף ספרא אני סבור כי שיתוף הפעולה בין שתי הקבוצות, קבוצת ספרא וקבוצת IDB, יוצר הזדמנות להפוך את סלקום תוך זמן קצר לקבוצת התקשורת הגדולה והמובילה בישראל".

  

כזכור פרשה קבוצת אידיבי ממכרז בזק לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים דרור שטרום, הטיל בפניה מגבלות למכירת סלקום תוך שנתיים. דנקנר לא חיכה הרבה, מסתבר, ופנה לרכוש את השליטה בסלקום.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן בלום
דנקנר. יחזיק בכ-60% מסלקום
צילום: יונתן בלום
מומלצים