שתף קטע נבחר
צילום: אביגיל עוזי

החלל שנשאר: זוכרים את הנופלים

העצב, אין לו סוף: גולשי ynet מתכנסים כאן, זו השנה החמישית, לספר על יקיריהם שנפלו, להנציח את השמות, להציג את התמונות, לזכור את הבנים והבנות, ולהאיר בלהבת חייהם שכבתה את נר התמיד של הבית המקוון

יותר מכל, היום הזה מתאפיין בפסקול הלא שגרתי: השקט ברחובות הראשיים, הדום של הצפירה, הניגון החרישי של הרדיו.

 

השירים הנוסטלגיים מערבבים אותנו ביום הזה, מדביקים את קרעי השבט שלנו מימין ומשמאל, מהקיבוץ ומהישיבה, מהעיר ומאותו הכפר. בשירים היפים האלה, עצובים עד בלי תחתית, תמיד תתבדר בלוריתם ברוח, ונערות עוד צוחקות להם, ואמהות שולחות אותם לגן. והחיטה? החיטה צומחת שוב.

 

והפסקול של היום הזה מציף זכרונות ומראות, שנשלחים כמו חצים קטנים אל עומק הלב. מצייר את דמות אליפלט, יורה את גבעת התחמושת, מהדהד את קריאת הפצוע, זועק: אל תקטוף נערי, יש פרחים שבני חלוף.

 

מילים מנציחות

 

זו שנה חמישית ברציפות שגולשי ynet מתקהלים כאן, לספר אודות יקיריהם שנפלו, להזכיר את הפנים, החיוך, הדמעה בקצה העין, היד המלטפת. והסיפורים האלה, פיסות זיכרון וגעגוע קטנות ומרגשות, מנציחים את השם שנתן להם מותם, עוזרים לנו לא לשכוח אותם.

 

בארבע השנים האחרונות פרסמו כאן מאות גולשים אלפי סיפורים על חברים, בנים, הורים ומכרים שנקטפו בלא עת.

 

הסיפורים האלה, אבני יסוד במיתולוגיה שלנו, יוצרים ביחד פסיפס מהמם בעוצמתו של הכאב של כולנו - אמין, מחודד, נוגע ללב, עצוב עד אין-קץ, מחובר לימין ולשמאל, לוותיקים ולעולים, לבדווים ולדרוזים, לשבט הישראלי המדמם, שנושך את שפתיו ובכל זאת ממשיך הלאה, אל מוצאי יום הזיכרון, אל הזיקוקין ובימות השמחה של ערב יום העצמאות.

 

ספרו לכולנו:

אתם מוזמנים לספר לנו ולמאות אלפי הגולשים של ynet מהארץ ומהעולם על החלל הפרטי שלכם, ולאפשר גם לנו להרכין לרגע ראש לזכרו של האיש שאהבה נפשכם, או שחייכם הצטלבו בשלו ומאז לא נמחתה דמותו מזכרונכם.

 

שלחו סיפורים:

עשו זאת כאן, באמצעות הקישור "תגובה לכתבה". נא ציינו בשדה הכותרת את שם המנוח, וכולנו נדליק ביחד נר לזכרו.

 

שלחו תמונה:

במקביל ולבקשת גולשים רבים, תוכלו השנה גם לשלוח בנפרד את תמונותיהם של יקיריכם שנפלו. שילחו אלינו את תמונותיהם של הבנים, הוסיפו את שמם, המועד ונסיבות נפילתם - ואנו נפרסם אותן בגלריה מיוחדת שתופיע בכתבה זו, ונאפשר לגולשים הרבים להכיר את האנשים שמאחורי השמות, הפנים שמאחורי הסיפורים.

 

למשלוח התמונות נא השתמשו בטופס זה .

 

 

קראו גם את סיפורי החלל שלי שכתבו גולשי ynet בשנים הקודמות:

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
הסיפורים שלכם מיום הזיכרון הקודם, תשס"ד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: איי פי
סיפורים הגולשים על הנופלים, יום הזיכרון תשס"ג
צילום: איי פי
צילום: לע"מ
סיפורי הגולשים על הנופלים, יום הזיכרון תשס"ב
צילום: לע"מ
צילום: לע"מ
סיפורי הגולשים על הנופלים, יום הזיכרון תשס"א
צילום: לע"מ
מומלצים