שתף קטע נבחר

הושק נמל היובל בנמל אשדוד

הנמל, שייקרא "נמל איתן" על שם רפאל איתן, נפתח לתקופת הרצה, וצפוי לעבור לפעילות במתכונת מלאה בספטמבר-אוקטובר. זהו נמל המכולות הממוחשב הראשון בישראל, שיסייע בקיצור זמן ההמתנה של אוניות ב-70%

היום (א') הושק נמל היובל בנמל אשדוד בטקס חגיגי, שהתקיים במעמד שר התחבורה מאיר שטרית, הנהלת חברת נמל אשדוד, חברי הדירקטוריון, נציגי העובדים וראשי חברת נמלי ישראל.

 

טקס ההשקה החל עם הגעת האוניה הראשונה, אוניית המכולה "אינקה דדה" של חברת דיזינגוף (חברת בת של צים), לנמל. הנמל נפתח כעת לתקופת הרצה, וצפוי לעבור לפעילות במתכונת מלאה בספטמבר-אוקטובר השנה. הטקס הרשמי לפתיחת הנמל יתקיים בעוד מספר שבועות, בנוכחות ראש הממשלה אריאל שרון, שר האוצר בנימין נתניהו, וראשי המשק.

 

הנמל ייקרא "נמל איתן" על שם רפאל איתן (רפול), שעסק בהקמתו ומצא את מותו בסערה בנמל. נמל היובל הוא נמל המכולות הממוחשב הראשון בישראל. במערכת הממוחשבת, הפועלת ב-80 מהנמלים המובילים בעולם, הושקעו 6 מיליון דולר. השקת הנמל תאפשר לחברת נמל אשדוד לקצר את זמן ההמתנה הממוצע של אוניות ב-70% במהלך השנה הקרובה.

 

לצורך הפעלת הנמל גייסה חברת נמל אשדוד כ-100 עובדים חדשים. עד סוף השנה יגוייסו עוד כ-100 עובדים נוספים, ומספר העובדים בנמל יסתכם ב-1,300 איש.

 

לדברי שטרית, "פיתוח נמל היובל באשדוד מקנה יתרון לנמל זה להעלות את רמת השירות ואת תפוקת הנמל ולהביאו לשיאים חדשים ולתחרות יעילה עם נמל הכרמל".

 

לדברי יו"ר חברת נמל אשדוד, איריס שטרק, "נמל היובל הינו פרויקט תשתית בסדר גודל לאומי, שיסייע לביסוסו של נמל אשדוד כשער כלכלי ראשי למדינת ישראל וכנמל מתקדם ומוביל באגן המזרחי של הים התיכון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמל היובל: נמל המכולות הממוחשב הראשון
מומלצים