שתף קטע נבחר

7 שוטרים נפצעו בהפגנה בי-ם - בהם מפקד המחוז

מאות תושבים ערבים ממזרח העיר הפגינו נגד החלטת המשטרה להגביל את הכניסה להר הבית. הם יידו אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים. החלטת המשטרה באה מחשש להתלקחות בהר, בעקבות שמועות שנפוצו על כוונתם של אנשי "רבבה" להתכנס שם

מהומות פרצו הבוקר (יום ב') ברחוב סולטן סולימאן, בתפר שבין מזרח ירושלים למערב העיר. בהפגנה הסוערת נפצעו מספר שוטרים, ביניהם מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו.

 

ניצב פרנקו נפצע ברגלו מאבן שהושלכה לעברו, טופל במקום על ידי רופאים משטרתיים.

 

כמה מאות צעירים, מערביי מזרח ירושלים, התקהלו ליד מוזיאון "רוקפלר" והפגינו נגד החלטת המשטרה להגביל את גיל המתפללים בהר הבית, כשבידיהם דגלים של התנועה האיסלאמית.

 

הצעירים השמיעו קריאות "אללה אכבר", סירבו להתפנות מהמקום ויידו אבנים ובקבוקים לעבר כוחות הביטחון, שניסו לפנותם. שבעה שוטרים נפצעו קל, שניים מהם פונו לבית-חולים בעיר והשאר טופלו במקום. 

 

המשטרה, שהשתמשה בכוח פרשים, ביידוי רימוני הלם. כעבור זמן קצר הרוחות נרגעו, אולם האווירה המתוחה בבירה צפויה להימשך לאורך היום.  

 

הצעירים ממזרח העיר מוחים על החלטת המשטרה להגביל את גיל המתפללים בהר הבית למוסלמים גברים בעלי תעודות זהות כחולות בלבד מעל גיל 45. משטרת מחוז ירושלים הכריזה הלילה על כוננות מוגברת סביב הר הבית, לקראת התכנסות של אנשי תנועת "רבבה" מחד, והתקהלות של אלפי מוסלמים במקום מאידך.

 

בהערכת מצב שהתקיימה במשטרת המחוז נמסר על כוונתם של אלפי מוסלמים להגיע לתפילות במקום במטרה "להגן על ההר מפני יהודים". השר לביטחון פנים, גדעון עזרא, ומפכ"ל משטרה, רב ניצב משה קראדי, אישרו בעקבות זאת את המלצת מפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, לאפשר באופן מוגבל את כניסתם של המתפללים המוסלמים למתחם.

 

המוסלמים מתכוונים להגיע להר בתגובה לשמועות שנפוצו על כך שאנשי ארגון "רבבה" מתכוונים להגיע למקום. במשטרת ירושלים הדגישו כי שמועות אלו לא אומתו. עוד מדגישים במשטרה כי אם יגיעו פעילי "רבבה" ויבקשו להיכנס להר הבית, המשטרה תמנע את כניסתם.

 

מאות שוטרים, שוטרי מג"ב ומתנדבי המשמר האזרחי פזורים כבר מאמש באזור העיר העתיקה וסביב הר הבית.

 

בראש חודש ניסן, על רקע פרסומים של אנשי "רבבה" שקראו להמונים להגיע להר הבית, מנעה משטרת מחוז ירושלים את כניסתם של מבקרים יהודים ונוצרים להר הבית ועצרה לחקירה את אנשי הארגון. 


פורסם לראשונה 09/05/2005 00:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מאות מפגינים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
סירבו להתפנות ופגעו בשוטרים
צילום: גיל יוחנן
צילום: סבסטיאן שיינר
הכניסה להר הוגבלה
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים