שתף קטע נבחר

גונן שגב ערער לעליון על "עונשו החמור"

לאחר שהורשע בעסקת טיעון על הברחת סמים ונדון לחמש שנות מאסר בפועל, ערער שר האנרגיה לשעבר, גונן שגב, לבית המשפט העליון. פרקליטו, עו"ד ציון אמיר: בית המשפט הושפע מכלי התקשורת

השר לשעבר גונן שגב ערער היום (ב') לבית המשפט העליון על גזר דינו בבית המשפט המחוזי בתל אביב. גונן שגב הורשע ונשלח לכלא במסגרת עסקת טיעון שבה הודה בניסיון להבריח 32,000 כדורי אקסטזי לישראל ובזיוף דרכון דיפלומטי. הוא נדון לחמש שנות מאסר.

 

פרקליטו של שגב, עו"ד ציון אמיר, אמר ל-ynet: "בית המשפט המחוזי פשוט החמיר איתו בצורה יוצאת-דופן בלי כל סיבה". לדברי אמיר, בית המשפט המחוזי הושפע מכלי התקשורת, שלטענתו רדפו את שגב בשנה האחרונה, מאז נחשפה הפרשה וכן הושפע רבות מהביקורת הציבורית שהושמעה כנגד שר האנרגיה לשעבר.

 

"אנחנו חושבים שלאור התרומה של שגב למדינה ולחברה, אין מקום להחמיר אותו ביום פקודה וביום הדין. יש לו נסיבות חיים מאוד מיוחדות, הוא איש שתרם הרבה ועשה הרבה למען החברה, אבל שמישהו מועד לא צריך להחמיר אותו", אמר עו"ד אמיר.

 

לדברי אמיר, לשגב שמורות זכויות רבות ולפיכך אין מקום להטיל עליו חמש שנות מאסר, הגם שלטעמו בית המשפט פשוט הושפע מהלך הרוח הציבורי, ומשיקולים נוספים שפגעו בשגב.

 

בית המשפט המחוזי בתל-אביב מתח בשעתו ביקורת קשה על שגב, ובחר להטיל עליו את העונש הכבד ביותר שיכול היה להטיל עליו במסגרת העסקה.

 

בגזר הדין, הקדיש שופט המחוזי, אורי שוהם, חלק ניכר לציטוט פסקי דין של בית המשפט העליון בנוגע לחומרת העבירה של ניסיון לייבוא סמים. השופט קבע כי שגב ביצע את המעשים מתוך "בצע כסף לשמו אשר עיוור את עיניו".

 

השופט שוהם החליט לתת משקל מועט לנסיבותיו האישיות של שגב וקבע כי הוא הורשע בעבירות "מהחמורות שבספר החוקים": "אין ספק שנפילתו של שגב ממרומי התהילה למעמקי השאול הנה קשה וכואבת. במיוחד, כאשר מדובר במי שפעילותו הציבורית עשויה ללמד על הפוטנציאל הרב הטמון בו. כגודל ההצלחה, ואף ההערצה, אשר ליוו את הנאשם במהלך השנים האחרונות, כך גודל האכזבה ממעשיו הבזויים, אכזבה המלווה בסלידה רבה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
ערער. גונן שגב
צילום: אבי כהן
מומלצים