שתף קטע נבחר

חדש בצה"ל: אופנועי הארלי דייוידסון

צה"ל קנה 60 אופנועי "הארלי דייוידסון" עבור המשטרה הצבאית. שישה מהם הוצגו בטקס בבסיס ההדרכה. רב-טוראי מורן בניסטי, בת 19, עשתה סיבוב ראשון וציננה את ההתלהבות: "זה אופנוע מצוין, אבל עבור קטנה שכמוני, ההונדה הישן היה הרבה יותר נוח"

אופנועי הארלי דייוידסון מתגייסים לצה"ל: המשטרה הצבאית תקלוט בשנתיים הקרובות כ-60 אופנועי "הארלי דייוידסון", שנרכשו מכספי הסיוע האמריקני. שישה אופנועים כאלו הוצגו אתמול (יום ב') בטקס הענקת תעודות הערכה לחיילים מצטיינים שנערך בבסיס ההדרכה של המשטרה הצבאית בבית ליד. קצין המשטרה הצבאית הראשי, תת-אלוף מיקי בראל, כבר מתלהב: "האופנוע החדש הוא האפאצ'י החדש של המשטרה הצבאית".

 

האופנועים שנרכשו הם מתוצאת "הארלי דיווידסון" מדגם ספורטר 883 סמ"ק, "בתוך שנתיים וחצי נחליף את כל האופנועים בחיל וששת האופנועים הללו הם הראשונים שהגיעו", הסביר ל-ynet תת-אלוף בראל. לדבריו, עלות כל אופנוע היא כעשרת אלפים דולר. "אמנם מדובר בכלי יוקרתי, אך בפועל עלותו לא היתה כה יקרה, משום שחלק מהעלות מומנה בכספי הסיוע האמריקאי. אין ספק שמדובר בעליית מדרגה לעומת האופנועים שקיימים היום בחיל".


מורן בניסטי על האופנוע החדש (צילום: חנן גרינברג)

 

רב"ט מורן בניסטי בת 19 מקריית אתא הספיקה לאחר הטקס לערוך סיבוב קצר על האופנוע החדש, אך שמרה על ארשת פנים אדישה. "ברור שזה אופנוע יותר טוב, אבל אני אוהבת יותר את ההונדה הישן".

 

בניסטי כלל לא ידעה שתשרת בצה"ל כרוכבת אופנוע. כשהתגייסה לחיל המשטרה הצבאית, הגיעה ליחידה המרכזית לפיקוח תעבורה (ימל"ת). "ביקשתי לצאת לקורס, שנמשך חודש. ההורים שלי לא התלהבו, הם פחדו אבל בסוף התרגלו. בסך הכל זה תפקיד מאוד מעניין".

 

הגבוהים מאושרים, הנמוכים קצת פחות

 

בניסטי וחבריה בימל"ת משתמשים באופנועים לאכיפת עבירות נהיגה של מכוניות צבאיות, "לפעמים, כשאני עוצרת נהג צבאי שעשה עבירה, הוא מתפלא שמהאופנוע יורדת חיילת, אבל אני מסבירה לו מה הוא עשה, נותנת לו את הדו"ח וממשיכה הלאה. כבר התרגלתי לתגובות מהסוג הזה". בניסטי אומרת כי ההונדה הוא אופנוע קטן יותר "עבור קטנה שכמוני, זה הרבה יותר נוח מהאופנוע הגדול החדש, אבל אני בטוחה שאתרגל גם אליו".

 

לאחר שעשרות החיילים, הנגדים והקצינים קיבלו מידי תת-אלוף בראל את תעודות ההערכה, הגיחו שישה אופנוענים מלווים בסירנות והציגו לראשונה בפני לובשי הכומתות הכחולות את האופנועים החדשים שהגיעו רק השבוע מארה"ב וכבר נצבעו בצבעי חיל המשטרה הצבאית.

  

בצה"ל משרתים 45 רוכבי אופנועים שמשמשים למשימות שונות, בהם אכיפה והרתעה. לאחר הטקס הגיעו האופנועים החדשים לבסיס הימל"ת בצריפין, ושם משכו תשומת לב רבה. "יש כאלו שמאוד אוהבים אותם, ויש כאלו שמעדיפים את הישנים", סיפרו חיילים מהיחידה, "זה אופנוע הרבה יותר מאסיבי, והכידון רחוק מהמושב. לכן, זה מתאים רק לגבוהים. כל הנמוכים פחות מתלהבים, אבל זה עדיין קלאסה".

 

מדבקות חיל המשטרה הצבאית כבר הודבקו על ה"צעצועים" החדשים, אך טרם הוחלף מד האוץ ממיילים למד קמ"ש. בשבועות הקרובים הם יעברו הרצה בכבישי הארץ, ולאחר מכן ייכנסו לפעילות במשטרה הצבאית. בחודשים הקרובים יגיעו לארץ אופנועים נוספים שיחליפו עם הזמן את אופנועי ההונדה והב.מ.וו הישנים והטובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
ה"אפאצ'י" של המשטרה הצבאית
צילום: חנן גרינברג
סמל היחידה
מומלצים