שתף קטע נבחר

פואד: דברי נתניהו מזכירים את נאומי עוזרו של היטלר

פרסום ראשון: במהלך מסיבת העיתונאים בעקבות הפרטת בזק נשאל שר האוצר האם חברת החשמל היא "ספינת הדגל" הבאה של הרפורמות במשק, והישווה את החברה לאוניית הקרב הגרמנית "ביסמרק" שהוטבעה במלחמת העולם השנייה ע"י הבריטים; יו"ר ועד עובדי החברה: "לא נסלח לו על כך". נתניהו: "אם פגעתי, אני מתנצל"

"חתירתו של נתניהו לעוצמה, שררה ושלטון מעבירות אותו על דעתו. השוואתו יהודים לאוניה הנאצית 'ביסמרק' מזכירה לנו נאומים אפלים של עוזרו של היטלר, שהיה האחראי על התעמולה בגרמניה הנאצית. נתניהו מכניס את העם היהודי למלכודת פתאים מרושעת שהורידה קרוב למיליון יהודים מתחת לקו העוני. הגיעה העת להציב בפניו כרטיס אדום", כך הגיב שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, על דבריו של שר האוצר אתמול בנושא הפרטת חברת החשמל.

 

במסיבת עיתונאים מיוחדת, שכינס אתמול (ב') בערב שר האוצר כדי לחגוג את הפרטת חברת התקשורת בזק, הישווה נתניהו את חברת החשמל לישראל לאוניית הקרב הגרמנית "ביסמרק" ששירתה את הצבא הגרמני במלחמת העולם השנייה, והוטבעה בסופו של דבר על יד הצבא הבריטי.

  

בהתייחסו לשאלת כתבים, האם אחרי הרפורמה בנמלים ובבזק, חברת החשמל עומדת להיות "ספינת הדגל" הבאה של הרפורמות במשק, ענה נתניהו בבדיחות הדעת: "זאת אולי לא ספינה, אלא המשחתת הגדולה, ה'ביסמרק', ואנחנו דולקים אחריה".

 

יצויין, שה"בדיחה" נאמרה ביום הניצחון על גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.

 

הוועד: התבטאות של שונא ישראל

 

הדברים, שפורסמו לראשונה ב-ynet, מאוד לא הצחיקו את יו"ר ועד עובדי חברת החשמל, מיקו צרפתי, שהוא בן לניצולי שואה. "אם זה מה שנתניהו אמר, הוא גמר את הקריירה שלו במדינה שלנו", הגיב צרפתי בזעם, "אני דורש את התנצלותו המיידית והאישית, וגם כך, אני לא אסלח לו על כך בחיים. אני בדרכי לדיונים עם נציגי האוצר, אבל אם זה מה שהוא אמר, אני מפסיק לאלתר את כל השיחות עמם. אני עם נתניהו גמרתי".

 

מהוועד נמסר בתגובה: "עובדי חברת החשמל מנתקים כל מגע עם משרד האוצר. אנו המומים מכך ששבוע לאחר יום השואה מתבטא שר באוצר באנטישמיות כלפי אלפי עובדים מסורים, בצורה שלא היתה מביישת את גדול שונאי ישראל".

 

מההסתדרות נמסר בתגובה: "על נתניהו להתנצל או להתפטר. נתניהו ממשיך בהסתה ובהשמצות, כפי שעשה לתושבי הקיבוצים, עיירות הפיתוח, ערביי ישראל, משרתי צבא הקבע, המורים ועובדי המדינה. אנו מציעים לנתניהו לפתוח את ספרי ההיסטוריה ולרענן את זכרונו".

 

בהנהלת חברת החשמל סירבו להגיב לדברים.

 

נתניהו: אם פגעתי, אני מתנצל

 

מלשכת שר האוצר נמסר כי דבריו של בן-אליעזר אינם ראויים לתגובה.

 

עוד נמסר מלשכת נתניהו, בקשר לפרסום דבריו: "נתניהו לא התכוון כמובן לפגוע ברגשותיו של איש, ואם דבריו הובנו שלא כהלכה הוא מתנצל על כך. עם זאת, נתניהו נחוש להמשיך ברפורמה בחשמל כדי להוזיל את המחירים ולשפר את השירות למיליוני אזרחי ישראל". עוד ציינו בלשכת נתניהו, כי הוא השתתף רק אתמול בשני אירועים של ותיקי מלחמת העולם השנייה לציון 60 שנה לניצחון על גרמניה הנאצית והודה להם על תרומתם החשובה לניצחון על הנאצים.

 

כך טובע ביסמרק

 

במאי 1941 יצאה אוניית המלחמה הגרמנית ביסמרק למימי האטלנטיק הצפוני, היישר לנתיב השייט של 'הוד', אוניית הדגל וחוד החנית של הצי המלכותי הבריטי. 'הןד' הוטבעה בפחות מעשר דקות. בעקבות כך החל מצוד על ביסמרק. מרגע שאותרה שולחו לקראתה אוניות קרב. מטוס קל שיגר לעברה טורפדו. אחר כך התחילו אוניות מלחמה להפגיז ולרסק כל חלקה טובה בה. אבל היא סירבה לשקוע. הבריטים שיגרו לקרביה מטח נוסף של פצצות טורפדו. אלה גרמו לה התהפך ולשקוע במצולות ים, סמוך לחופי צרפת. על סיפונה היו 2,200 מלחים וקצינים.


פורסם לראשונה 10/05/2005 10:05

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
נתניהו. "דולקים אחריה"
צילום: צביקה טישלר
צילום: אפי שריר
בן אליעזר. כרטיס אדום לביבי
צילום: אפי שריר
מומלצים