שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פולארד: חש מאויים; מבקש דיון דחוף בעתירה
  פולארד זומן לבירור בהנהלת הכלא ושם נשאל אודות העינויים שעליהם דיווח בעתירה לבג"צ, ועל קשריו עם כלי התקשורת. בנוסף לשיחת הבירור התקבלו בכלא עשרות שיחות טלפון מאנשים שביקשו לברר פרטים אודות תנאי כליאתו. בעקבות שיחת הבירור חש פולארד מאויים ומיהר לפנות לעורכת דינו, כדי לנסות להקדים את הדיון בעתירה בה דרש הכרה כאסיר ציון

  עורכת הדין המייצגת את יונתן פולארד הגישה היום (ג') לבית המשפט העליון בירושלים בקשה לקיום דיון דחוף בעניין עתירתו, בה ביקש שיכירו בו כאסיר ציון.

   

  מהבקשה עולה, כי לאור הפרסומים אודות העינויים הקשים אותם עבר במהלך שהותו בכלא האמריקני, חש פולארד מאויים ועל כן הוא מבקש דיון דחוף בבקשה.

   

  פולארד זומן לבירור בהנהלת הכלא ושם נשאל אודות אותם עינויים ועל קשריו עם כלי התקשורת. ל-ynet נודע כי בנוסף לשיחת הבירור התקבלו בכלא עשרות שיחות טלפון, הן מצד גורמים שונים והן מצד אזרחים בארץ ובארצות הברית שביקשו לברר פרטים אודות תנאי כליאתו.

   

  בעקבות שיחת הבירור חש פולארד מאויים ומיהר לפנות לעורכת דינו, ניצנה דרשן לייטנר. הוא ביקש ממנה לנסות להקדים את הדיון בעתירה אותה הגיש ביום ראשון בבוקר.

   

  בעתירתו טען פולארד כי הוא זכאי להיחשב אסיר ציון עקב היחס הקשה והאכזרי לו זכה מהרשויות השונות בארצות הברית, החל מעונש מאסר העולם חסר התקדים, המשך בסירובה העיקש של ממשלת ארצות הברית לשחררו ממאסר, וכלה בתנאים המחפירים ומסכת העינויים והייסורים שעבר במתקני הכליאה שלה.

   

  בהתייחס לשיחת הבירור אליה זומן בעקבות הגשת העתירה, אמרה עורכת דינו: "לצערי אני מנועה מלהוסיף פרטים אודות שיחת הבירור שעבר ואודות מצבו כיום". מגורמים המקורבים אליו נודע כי גם כיום מוסיף מצבו להיות קשה, וכי מדובר היה בשיחה קשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים