שתף קטע נבחר

איראן הכריזה: פיתחנו צוללת חסינת רדאר

דובר משרד החוץ האיראני, מוחמד אימאני, אמר כי "האויב לא יוכל לאתר את הצוללת", אך סירב לספק פרטים נוספים. תמונתה של הצוללת, שזכתה לשם "ע'דיר", פורסמה בטלוויזיה האיראנית הממלכתית

איראן חשפה היום (ג') את הצוללת הראשונה שנבנתה במדינה. לפי דיווח רשת הטלוויזיה האיראנית הממלכתית, מדובר בכלי שיט המסוגל לנוע מתחת לפני הים מבלי להתגלות על-ידי גלי רדאר. דובר משרד החוץ האיראני, מוחמד אימאני, אמר כי "האויב לא יוכל לאתר את הצוללת". הוא סירב להרחיב בנושא.

 

הצוללת, שזכתה לשם "ע'דיר", על-שם אחד האתרים המקודשים למוסלמים השיעים, צולמה כשהיא שטה על פני המים. מדובר, ככל הנראה, בצוללת הראשונה שבנייתה הושלמה. אימאני לא סיפר כמה צוללות נמצאות בהליך הייצור. עוד דווח כי הצוללת מסוגלת לשגר לאוויר טילים וטילי טורפדו בו-זמנית.

 

כבר בחודש דצמבר האחרון הודיעה איראן כי היא מפתחת טילי טורפדו, אותם תוכל לשגר מהליקופטרים, ספינות וצוללות. היא הבהירה כי היא עושה זאת על-מנת להגן על עצמה במקרה של מה שהגדירה כ"פעילות עויינת" מצד ארצות הברית או ישראל.

 

לאחרונה מתמודדת איראן עם לחץ הולך וגובר מצדה של ארצות הברית, הטוענת כי היא מנסה לייצר נשק גרעיני. איראן הכחישה טענות אלה והבהירה כי תוכנית הגרעין שלה מיועדת לייצור חשמל למטרות אזרחיות, אך ארה"ב לא השתכנעה.

 

הנשיא האמריקני, ג'ורג' בוש, הגדיר בינתיים את איראן כ"מממנת הטרור הגדולה בעולם", ועל-אף שמערכה צבאית מסודרת באיראן לא עומדת כרגע על הפרק, לפחות לא רשמית, בוש צוטט פעמים רבות בעבר כשהוא מבהיר שהטיפול בנושא האיראני מהווה נדבך חשוב במדיניות החוץ האמריקנית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
(אילוסטרציה)
צילום: רויטרס
מומלצים