שתף קטע נבחר

אישום: סוהר הבריח סמים עבור עצורים בכלא

הסוהר, בן 37 מדליית אל-כרמל, משרת 13 שנים בשירות בתי הסוהר. הוא הודה בחקירתו כי הבריח כמה פעמים סמים בקופסאות גפרורים לאסירים בכלא קישון. בתמורה קיבל כמה מאות שקלים

סוהר בבית המאסר "קישון" נעצר בחשד שהבריח סמים עבור עצורים פליליים בבית המעצר, כך הותר היום (ד') לפרסום. הסוהר, בן 37 מדליית אל-כרמל המשרת 13 שנים בשירות בתי הסוהר, הודה בחקירתו במיוחס לו והוגשו נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

 

החקירה החלה לקראת סוף שנת 2004 בעקבות מידע שהגיע לאנשי המודיעין בבית המעצר לפיו סמים מוחזרים לכלא ומגיעים לעצורים, ומי שמבריח אותם עבורם הוא אחד מאנשי הצוות.

 

בעקבות המידע התערבה בחקירה היחידה המרכזית של המחוז הצפוני. בחקירה סמויה התברר כי הסוהר החדיר מספר פעמים בודדות סמים בתוך

קופסת גפרורים, ואותם העביר לעצורים. תמורת העברת הסמים הוא קיבל בכל פעם מאות שקלים.

 

לפני כשבועיים, כשנאספו די ראיות כנגד הסוהר, הוחלט להפוך את החקירה לגלויה, והוא נעצר לחקירה.

 

בשב"ס הסבירו, כי עם מעצרו של הסוהר החליט נציב השב"ס, רב-גונדר יעקב גנות לפטר אותו לאלתר משירות בתי הסוהר. בשב"ס מציינים כי מדובר במקרים בודדים של הברחת הסמים לכלא, והסוהר, ככל הידוע, פעל לבדו ולא שיתף סוהרים אחרים. בשב"ס הוסיפו, כי "מדובר בפגיעה באמון שניתן בארגון, ופגיעה בתדמית של 5,000 סוהרים שממלאים את תפקידם כראוי ונלחמים יום-יום כנגד הברחות סמים לתוך בתי הכלא ברחבי הארץ".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משטרת ישראל
סמים בקופסאות גפרורים (ארכיון)
צילום: משטרת ישראל
מומלצים