שתף קטע נבחר

עיצומי המורים: ביום שני יושבתו הלימודים בחיפה

השבוע השביתו המורים את הלימודים במחוזות תל אביב וירושלים - בשבוע הבא עוברים העיצומים לאזור חיפה. ארגוני המורים מתכננים להשבית 11 בתי ספר ביום שני, במחאה על פיטוריהם המתוכננים של 600 מורים במחוז

ארגוני המורים ישביתו ביום שני, החל מהשעה 11:00, את מרבית בתי הספר בחיפה. זהו צעד ראשון בשורת השבתות שמתכננים המורים של מחוז חיפה, שיתרחשו מה-16 עד ה-24 במאי, במחאה על פיטורי כ-600 עובדי הוראה במחוז על ידי משרד החינוך.

 

בתי הספר שיושבתו החל מהשעה 11 הם: אורט חנה סנש, אורט כרמל, בשמת, גבריאלי, דינור, דרור, חופית, חיפה ה', יבנה, יבניאלי, עין הים, עירוני א', רעות, שלווה, כפר גנים, אהוד ואולפן נעמ"ת.

 

אוטובוסים יחכו לכ-400 מורים עם תחילת ההשבתה ויקחו אותם להפגין החל מהשעה 11 וחצי ברחבת קריית הממשלה בחיפה. לדברי אורי גרומן, יושב

ראש הסתדרות המורים בסניף חיפה: "כל בתי הספר יושבתו במדרגים. כל יום כחמש מאות מורים לא ילמדו. השביתות ייערכו באותו זמן שבהם ייערכו ועדות פריטטיות וועדות שימוע שאליהן מגיעים מורים המעוניינים לערער על מכתב הפיטורים שקיבלו".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: משרד החינוך קורא למורים לחזור למו"מ רציני ורציף, כפי שהמליץ בית הדין האזורי לעבודה. במשרד הביעו צער על כך שארגוני המורים בחרו להשבית את הלימודים "על גב התלמידים ועל חשבון שעות הלימודים".

 

ביום שני השבוע השביתו את הלימודים כ-10,000 מורים, במחאה על כוונת משרד החינוך לפטר 4,500 מהם. במקום ללמד, הם יפגינו מול הכנסת, וכנראה גם ידליקו מדורה באמצעות מכתבי הפיטורים.

 

השביתה התקיימה אז בתל-אביב, ירושלים, רמת-השרון, הרצליה, רמת-גן, גבעתיים, אור יהודה, קריית-אונו, בני-ברק, בת-ים, חולון, מעלה אדומים, בית שמש, גבעת זאב, בית אריה, קריית ארבע, מודיעין, מכבים, רעות, שלהבים, אורנית, מטה יהודה, מבשרת ציון וגוש עציון.

 

ארגוני המורים קראו לכל המורים להגיע לבושי שחורים לאות אבל על הפיטורים הצפויים. עם הפסקת הלימודים באותם יישובים שצוינו, נסעו המורים

להפגנה מול הכנסת, בגן הוורדים בירושלים, ושרפו שם את מכתבי הפיטורים שקיבלו ממשרד החינוך, בעת דיון בכנסת בעניין הפיטורים, שאותו יזם ח"כ יוסי שריד. 

 

מורה מרמת-חן, שנכחה בקהל, התמוטטה ופרצה בבכי. "אני לא תורמת לחברה?", שאלה, "אני 28 שנה מלמדת מדעים, פתאום החליטו שאני לא מתאימה יותר למערכת. אני קוראת לשרה שתבוא לראות אצלי שיעור. אני משקיעה ומוציאה את הנשמה בכיתה. אני לא מאמינה שאומרים שאני לא מתאימה למערכת. יש לי המון תעודות שמוכיחות שאני מורה טובה. אתם לא מאמינים מה עובר עליי, תסתכלו על העיניים שלי. גם אני וגם בעלי לא ישנים יותר בלילה, מאז שקיבלנו את ההודעה. מי ישלם משכנתא? אני מתביישת, מתביישת גם בפני התלמידים שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הפגנת מורים
צילום: גיל יוחנן
צילום: מאיר פרטוש
שביתה. הפעם בחיפה
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים