שתף קטע נבחר

שחקן הפוטבול מונה כנשיא בית המשפט העליון

21 שנים אחרי שסיים את קריירת הפוטבול שלו בשיקגו ברס, נבחר רוברט תומאס לנשיא בית המשפט העליון של מדינת אילינוי. בישראל זה לא יכול לקרות

דמיינו לעצמכם את התסריט ההזוי הבא? תארו לעצמכם את אחד משחקני הכדורגל של ארצנו מתחיל ללמוד משפטים באחת מאוניברסיטאות ארצנו במקביל לפעילותו על המגרש. תוך שנים ספורות הוא משלים תואר שלישי ופושט את מדיו בסוף הקריירה לטובת גלימה של עורך דין.

 

ארבע שנים לאחר מכן הוא כבר מתמנה כשופט זוטר בתל אביב. שנים עוברות והוא סולל דרכו אל קודש הקודשים - בית המשפט העליון בירושלים וזמן לא רב כל כך אחר כך מחליף את דורית בייניש כנשיאו.

 

נראה כמו תסריט בלתי הגיוני בעליל, אבל מה תגידו על סיפורו של רוברט תומאס, הקיקר הוותיק של קבוצת הפוטבול שיקגו ברס, שנבחר השבוע לשמש תפקיד הנישא של אב בית הדין העליון במדינת אילינוי - 21 שנים אחרי שסיים את הקריירה הספורטיבית ארוכת השנים שלו על מגרש הפוטבול.

 

תומאס בן ה-53 שיחק בתפקיד הקיקר (בועט) בשיקגו החל מ-1975 ועד לפרישתו ממשחק הפוטבול ב-1984. במהלך תשע שנותיו כשחקן מקצוען טרח להמשיך בלימודי משפטים באוניברסיטת לויולה מרימאונט וב-1981 השלים תואר במשפטים.

 


הקיקר הנוכחי של הברס, פול אדינג'ר. יש עתיד מחוץ למגרש (איי.פי)

 

תואר זה סייע לו בקידום הקריירה המשפטית שלו, אחרי פרישתו כספורטאי מקצוען, ותוך ארבע שנים כבר מונה כשופט בבית המשפט מחוזי ודן בתיקים ציבוריים רבים, שקידמו אותו לתפקיד אב בית הדין תוך שנים ספורות. הקריירה המשפטית של תומאס המשיכה בנסיקתה ועברה דרך בית דין לעירעורים ועד להשבעתו כשופט מן המניין בבית המשפט העליון באילינוי בשנת 2000.

 

ערב פרישתה של הנשיאה הנוכחית, מרי-אן מקמורו, נתבקשו שופטי בית הדין לבחור לה יורש וזה כאמור יהיה תומאס, שיתחיל לשמש בתפקיד באופן רשמי החל מחודש אוקטובר הקרוב. בתפקידו יכריע בתיקים ציבוריים מרכזיים, יהיה אחראי על קביעת לוח זמנים לבתי המשפט השונים הפרוסים במדינה החמישית בגודלה בארה"ב (12.7 מיליון תושבים) ותחתיו יעבדו יותר מ-900 שופטים. אז אולי זה יכול לקרות גם בישראל? אשרי המאמין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוברט תומאס. אב בית הדין החדש
צילום: עמית שאבי
אהרון ברק. יכול להיות בישראל?
צילום: עמית שאבי
מומלצים