שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרץ: "יפטרו 6,000 מורים, שרון חייב להתערב"

  יו"ר ההסתדרות נפגש הבוקר עם נציגי המורים. שני הצדדים הכחישו בתוקף שבפגישה אמורה היתה לעלות סוגיית השבתת המשק במחאה על פיטורי המורים, וטענו כי הפגישה נקבעה דווקא להיום משיקולי לוחות זמנים. מסקנות הפגישה: יוקם צוות עבודה משותף להסתדרות ולמורים, פרץ יפנה לרה"מ בבקשה להתערבותו האישית במשבר. לפי חישובי ההסתדרות, יפוטרו 6,000 מורים ולא 4,500 כפי שמסר משרד החינוך

  נציגי ההסתדרות הכללית, הסתדרות המורים וארגון המורים הארצי, נפגשו הבוקר (יום ו') למה שהגדירו בהסתדרות כ"ישיבת עבודה מקצועית שגרתית". נציגי שלושת הצדדים הכחישו בתוקף את העלאת סוגיית השבתת המשק, במחאה על פיטורי המורים במסגרת יישום מסקנות דו"ח דברת, וטענו כי הפגישה נקבעה דווקא להיום משיקולי לוחות זמנים ותו לא.

   

  בפגישה השתתפו היו"רים של ארגוני המורים יוסי וסרמן ורן ארז, ומצד ההסתדרות - היו"ר, ח"כ עמיר פרץ, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, עופר עיני.

   

  בסיום הפגישה סוכם, שיוקם צוות עבודה משותף להסתדרות ולארגוני המורים בראשות עיני, וסרמן וארז לגיבוש דרכי פעולה משותפות למאבק נגד פיטורי המורים.

   

  פרץ הודיע כי יפנה לראש הממשלה וידרוש ממנו למנוע את המהלך החד צדדי של נתניהו ולבנת. פרץ: "זהו מהלך חד צדדי ומסוכן, שעלול להיות תקדים ולגרום לערעור יחסי העבודה במשק בכללותם. לכן על ראש הממשלה להתערב אישית ובאופן מיידי".

   

  נמסר, כי בפגישה דובר על כ-6,000 מורים מפוטרים - ולא 4,500. 1,500 המורים הנוספים שיש כוונה לפטרם, הם עובדי רשתות כגון עמל ואורט ועובדי רשויות מקומיות, ולא עובדי משרד החינוך.

   

  ארז אמר בפגישה, כי ארגוני המורים שולחים את המורים שלהם לוועדות הערר מלווים בייעוץ משפטי, "כדי שאף מורה לא ייאלץ לעזוב את המערכת בניגוד לרצונו או מבלי שנעשו כל התיאומים על מנת שלא יינזק". 

   

  בשבוע הקרוב: שביתה בחיפה  

   

  ארגוני המורים ישביתו ביום שני הקרוב, החל מהשעה 11:00, את מרבית בתי הספר בחיפה. זהו צעד ראשון בשורת השבתות שמתכננים המורים של מחוז חיפה, שיתרחשו מה-16 עד ה-24 במאי, במחאה על פיטורי כ-600 עובדי הוראה במחוז על ידי משרד החינוך.  

   

  בתי הספר שיושבתו החל מהשעה 11 הם: אורט חנה סנש, אורט כרמל, בשמת, גבריאלי, דינור, דרור, חופית, חיפה ה', יבנה, יבניאלי, עין הים, עירוני א', רעות, שלווה, כפר גנים, אהוד ואולפן נעמ"ת.  

   

  אוטובוסים יחכו לכ-400 מורים עם תחילת ההשבתה ויקחו אותם להפגין החל מהשעה 11 וחצי ברחבת קריית הממשלה בחיפה. לדברי אורי גרומן, יושב ראש הסתדרות המורים בסניף חיפה: "כל בתי הספר יושבתו במדרגים. כל יום כחמש מאות מורים לא ילמדו. השביתות ייערכו באותו זמן שבהם ייערכו ועדות פריטטיות וועדות שימוע שאליהן מגיעים מורים המעוניינים לערער על מכתב הפיטורים שקיבלו".

    

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה: משרד החינוך קורא למורים לחזור למו"מ רציני ורציף, כפי שהמליץ בית הדין האזורי לעבודה. במשרד הביעו צער על כך שארגוני המורים בחרו להשבית את הלימודים "על גב התלמידים ועל חשבון שעות הלימודים".

   

  בשבוע שעבר: שבתו ושרפו את מכתבי הפיטורים 

   

  ביום שני שעבר השביתו את הלימודים כ-10,000 מורים, במחאה על כוונת משרד החינוך לפטר 4,500 מהם. במקום ללמד, הם יפגינו מול הכנסת, וכנראה גם ידליקו מדורה באמצעות מכתבי הפיטורים. 

   

  השביתה התקיימה אז בתל-אביב, ירושלים, רמת-השרון, הרצליה, רמת-גן, גבעתיים, אור יהודה, קריית-אונו, בני-ברק, בת-ים, חולון, מעלה אדומים, בית שמש, גבעת זאב, בית אריה, קריית ארבע, מודיעין, מכבים, רעות, שלהבים, אורנית, מטה יהודה, מבשרת ציון וגוש עציון.  

   

  ארגוני המורים קראו לכל המורים להגיע לבושי שחורים לאות אבל על הפיטורים הצפויים. עם הפסקת הלימודים באותם יישובים שצוינו, נסעו המורים להפגנה מול הכנסת, בגן הוורדים בירושלים, ושרפו שם את מכתבי הפיטורים שקיבלו ממשרד החינוך, זאת בעת דיון בכנסת בעניין הפיטורים, אותו יזם ח"כ יוסי שריד.


  פורסם לראשונה 13/05/2005 11:34

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  פרץ. "מהלך מסוכן"
  צילום: מיכאל קרמר
  צילום: חגי אהרון
  "פרץ הזמין". ארז
  צילום: חגי אהרון
  צילום: גיל יוחנן
  מורים מפגינים (ארכיון)
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים