שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מכוניות הספורט נגנבו - והוחזרו תמורת כופר

  שלושה גנבים בריטים העניקו משמעות חדשה למושג "חוצפה". לא רק שגנבו שלוש מכוניות ספורט אקזוטיות, אחת מהן עם ציוד פיתוח יקר, השנייה מכונית הדגמה יוצאת דופן. הם הסכימו להחזיר אותן תמורת כופר נאה - אחרי ארבעה חודשים...

  לי נובל, יו"ר יצרנית מכוניות ספורט אקזוטיות הקרויות על שמו, הצליח להשיב לידיו שתי מכוניות שנגנבו בחודש ינואר. מדובר בשתיים מתוך שלוש מכוניות שנגנבו באותו יום - השלישית נמצאה מספר שעות לאחר הגניבה כשהיא מרוסקת בתעלה.

   

  שתי המכוניות, שנגנבו היישר מהמפעל, כללו את רכב ההדגמה הרשמי ומכונית נוספת, ובה ציוד פיתוח יקר ערך. לאחר שנודע דבר הגניבה, אמר נובל בראיון לתקשורת הבריטית כי הוא אינו מודאג - וכי לדעתו יהיה קשה מאד לגנבים למכור את המכוניות בבריטניה, בגלל נדירותן וייחודן. ומכיוון שמחוץ לבריטניה המכוניות הללו אינן מוכרות, יהיה הדבר קשה שבעתיים.

   

  ההמתנה השתלמה, בערך

   

  היום מספר נובל כי לפני מספר ימים התקשר אליו אחד החשודים בגניבה, שכינה עצמו "טים", ודרש כופר תמורת מידע בנוגע למקום הימצאן של המכוניות הנותרות. "היה קל לזהות שהאיש הזה נואש", אמר נובל לאחר שחרור המכוניות, "אחרי הכל הוא לא הצליח למכור את המכוניות במשך חמישה חודשים. מצד שני, באחת המכוניות היה ציוד פיתוח יחודי שהיינו זקוקים לו". שווי שתי המכוניות הוא למעלה מ-100,000 פאונד.

   

  לבסוף הציע נובל לשלם 3,000 פאונד לגנב וזה התרצה. לאחר דין ודברים הסכימו הצדדים על מקום מפגש, מחסן בו הוסתרו שתי המכוניות. לאחר ששילם את הכופר לצמד החוטפים שמיד ברחו, יכול היה לבחון את מצב המכוניות.

   

  למרות הנזק לכיס, שמח נובל לגלות שלמעט מערכת שמע חסרה באחת המכוניות ומצברים מרוקנים, לא נגרם כל נזק בחודשים בהן הוסתרו. "מכוניות כאלה פשוט מיוחדות מדי מכדי שיהיה אפשר למכור אותן", אמר נובל לסיכום הפרשה. עד עתה לא ידוע על מעצרים שבוצעו בעקבות הפרשה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים