שתף קטע נבחר

מפגעים בהר הבית? בסך הכל "מעופפים"

בימין הקיצוני מגחכים נוכח החשיפה של השב"כ על סיכול הפגיעה בהר הבית שתיכננו יהודים: "עצרו אדם מבוגר וחולה כמו אילן הירשפלד וקבוצת 'מעופפים' כמו פצועי הנחל", אמרו גורמים בימין. "אין להם מודיעין בכלל, ליובל דיסקין מצפה עבודה רבה", הוסיפו. פרקליטם של חלק מהחשודים: השב"כ הוא שהציע למכור להם טילים

"אם אחרי שנה של עבודה מאומצת חוקרי השב"כ עצרו אדם מבוגר וחולה כמו אילן הירשפלד וקבוצת 'מעופפים' כמו "פצועי הנחל" - הרי שהמצב של השב"כ בקאנטים". כך הגיבו גורמים בימין הקיצוני לטענות השב"כ כי הצליח לסכל פגיעה של יהודים בהר הבית.

 

"אין להם קצה חוט, אין להם מודיעין, (הם לא יודעים) מי מסוכן ומי רק מדבר, וכנראה שליובל דיסקין (ראש השב"כ החדש) מצפה עבודה רבה", הוסיפו הגורמים.

 

אחת הקבוצות החשודות מונה 5 חברים, ומורכבת מחסידי ברסלב מארגון המכנה עצמו "פצועי הנחל". פרקליטם, נפתלי ורצברגר, טוען כי סוכן שפעל מטען השב"כ וכינויו היה "ברוך" הציע לחבורה למכור להם טילים על מנת לפגוע בהר הבית. "האנשים בשלב מוקדם התנערו ממנו, והוא שב וחזר וניסה למכור להם טיל - ועל זה הם נחקרו", אמר עו"ד ורצברגר.

 

לדברי ורצברגר, "ישנו כשל בסיסי בשב"כ. מדובר באנשים שלא שירתו בצבא, אין להם מושג איך לתפעל כזה דבר. הסוכן נשלח לשדל אותם על מנת ליצור פרשייה של סיכול ניסיון לפגוע בהר הבית. המורשת של אבישי רביב עדיין ממשיכה".

 

ורצברגר הוסיף על הפרשה: "זו פשלה גדולה, שמשקפת היסטריה במקרה הטוב של השב"כ והמשטרה ובמקרה הרע תהליך ציני של שימוש בשב"כ ובמשטרה כנגד תוכנית ההתנתקות. השימוש לצרכים פוליטים בהם היא אחת התופעות היותר חמורות שצריך לתת עליה את הדעת".

 

הקבוצה השנייה מורכבת מ-4 פעילים בראשות אילן הירשפלד, פעיל ימין כבן 60 ממרכז הארץ, שביקש להפעיל טיסן מעל הר הבית.

 

הירשפלד סיפר ל-ynet: "לפני כשנה עבדו אצלי שלושה בחורים צעירים ודיברנו על כל מיני דברים. אחד מהם, חובב טיסנים, היה בחור צעיר לפני צבא. הוא הסביר לי בין היתר שאפשר לשים מצלמה על טיסן. שאלתי אותו אם אפשר לשים מצלמה על טיסן כשהטיסן יהיה מעל הר הבית. הוא אמר לי שכן והסביר לי מה צריך לעשות. בזה נגמר הסיפור". הירשפלד טוען כי ההאשמות לפיהן תיכנן פיגוע בהר מגוחכות.

 

מרזל: "בדיחת המאה, השב"כ פישל בגדול"

 

פעיל הימין הקיצוני ברוך מרזל אמר בתגובה לפרשה: "מדובר בבדיחת המאה. השב"כ שוב פישל, הפעם בגדול. לעצור יהודי כמו אילן הירשפלד או כמו האחים קדוש ולומר שמדובר במחתרת, זו פשוט בדיחה מצחיקה".

 

ממועצת יש"ע נמסר: "אנו דוחים בשאת נפש כל ניסיון לפגוע באושיות הדמוקרטיה ולהשתמש במהלכים אלימים שעלולים לסכן את מדינת ישראל

כולה. מאידך, אנו מציעים לבדוק מקרוב את הטענות כי מדובר בפרובוקציה של השב"כ. עד כה הוכח כי כותרות רבות המדברות על טרור יהודי הולידו עכבר. שבענו ניסיונות פרובוקציה והכתמת הציבור הנאבק בתכנית".

 

לעומתם, אמר חבר הכנסת אבשלום וילן כי מעצרם של אנשי הימין "מבורך. הגיע הזמן שכוחות הביטחון יפעלו וימנעו מהקיצונים לפתוח במלחמת גוג ומגוג בינינו לבין מיליארד מוסלמים. זוהי סנונית ראשונה אך נראה כי מדובר בלהקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
הר הבית. פיגוע מתוכנן?
צילום: איי אף פי
צילום: זום 77
ורצברגר. השב"כ הפעיל סוכן
צילום: זום 77
צילום: עופר עמרם
הירשפלד, מבוגר וחולה
צילום: עופר עמרם
מומלצים