שתף קטע נבחר

"למה שמת בפה?"

אדם שלשיניו נגרם נזק בעת שאכל דגני בוקר של אסם בהם היה גוף זר, תבע את החברה. הוא פוצה ב-7,400 שקל לא לפני שנציגת החברה תהתה "מדוע הוא שם בפה גוף זר"

נעיצת שינים בגוף זר המסתתר במזון כלשהו היא בדרך כלל פעולה לא נעימה המלווה בכאב. לעיתים היא גם גורמת נזק ממשי לשיניים, כמו במקרה של א'. גרעין נוקשה של דגן, שלדבריו היה בתוך קופסה של דגני בוקר שמשווקת חברת אסם, פגע בכתר שהותקן בשיניו לפני 11 שנה. האירוע הלא נעים הזה אילץ אותו לערוך ביקור דחוף אצל רופאת שיניים ולעבור סידרת טיפולים לשיקום הנזק, שהייתה כרוכה בהוצאה כספית לא קטנה.

 

א' דרש מאסם לשאת בהוצאה הכספית הזאת, ולפצות אותו על עוגמת הנפש שנגרמה לו. כשלא נענה, פנה לבית המשפט לתביעות קטנות בתל אביב בבקשה לחייב את החברה לשלם לו 12,400 שקל.

 

בדיון בבית המשפט חזר וטען א' כי גרעין נוקשה שלא היה אמור להיות בשקית הדגנים, גרם לו תוך כדי האכילה לכאב ולנזק כספי. "השקית", אמר, "נפתחה בבוקר למחרת יום הקנייה. זה קרה כשאכלתי ביחד עם ילדי הקטינים את ארוחת הבוקר. בין הסועדים היה בני בן השנתיים וחצי, וטוב שדווקא בחלקי נפל הגרעין הקשה".

 

"למה שמת בפה"? תקפה אותו נציגת אסם, עו"ד טליה כהן אברהמי, וא' עורך דין בהשכלתו, התקשה להבין את השאלה.  "תמוה בעיני", הבהירה לו נציגת החברה, "איך אדם בוגר מכניס גוף זר לפה ולועס אותו?"

 

השופט, אברהם טנבויים,, שהוסמך על ידי הצדדים לפסוק בעניין, בדרך של פשרה מבלי לקבוע "חבות ואחריות", חייב את אסם לשלם לתובע פיצויים בסך 7,400 שקל.

(ת"ק 4844/04 )

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים