שתף קטע נבחר

הצעה: פיינל פור בליגת העל בכדורסל

מספר יושבי ראש העלו במנהלת הליגה הצעה לשינוי שיטת המשחקים. המנהלת החליטה לאשר רישום של 4 זרים בכל משחק ולתת בונוס מיוחד לסגנית של מכבי ת"א

הדבר הכי קבוע בליגת העל בכדורסל, מלבד זהות האלופה, הוא חוסר הקביעות בשיטת המשחקים. כרגיל, כמו לפני סיום כל עונה, הועלתה גם הפעם הצעה לשינוי שיטת המשחקים, כדי להעלות את רמת העניין הפוחתת תמידית בליגה.

 

בישיבת המנהלת שנערכה הערב (ג') והיתה ארוכה מהצפוי, הועלתה הצעה על ידי מספר יושבי ראש של קבוצות הליגה לשנות את שיטת המשחקים בעונה הבאה. ההצעה המסתמנת, שתידון בשבוע הבא, היא של שני סיבובי ליגה ראשונים ואחרים סיבוב ליגה נוסף לקבוצות שסיימו במקומות 1-8. ארבע הראשונות יילכו לפיינל פור, כפי שנהוג ביורוליג ובמכללות, דבר שאמור ליצור עניין רב יותר בליגה, לפחות לכאורה.

 

המנהלת לא הספיקה לדון בכל הנושאים שעמדו על הפרק. אבל במה שכן נדון הוחלט שכל קבוצה בליגת העל תוכל לרשום כמה זרים ובוסמנים שתרצה בעונה הבאה, אך רק 4 יוכלו להירשם בטופס המשחק. השינוי הגדול הוא שלא מדובר על הבדל בין זרים לבוסמנים ולמעשה קבוצה שתחפוץ בכך תוכל לרשום 4 זרים כל משחק.

 

בנוסף לכך, אישרו במנהלת את תוכנית "הבונוסים" לקבוצות שיסיימו במקום השני ומטה, כשהקבוצה במקום השני תקבל 100 אלף דולר, וכך במדרג יורד כלפי מטה. בונוס זה, שיבוסס על קופת מנהלת שתוקם מאחוז אחד מהתקציב של כל קבוצה בליגת העל, אמור לשפר את התחרותיות על המקום השני, ולמעשה להעניק בונוס לקבוצה המסיימת בו.

 

במנהלת הוחלט גם שזכויות השידור של הקבוצות בעונה הבאה באירופה יהיו שייכות למנהלת, כך שהקבוצות השייכות ליורוליג וליול"ב יוכלו לקנות זכויות אלה ב-30 אלף דולר כל אחת מהמנהלת ולעשות בהן כרצונן, ואילו השייכות לפיב"א יהיו תלויות בחלוקת ההכנסות עם המנהלת.

 

עוד הוחלט כי כל קבוצתה תהיה חייבת לרשום בטופס המשחק 12 שחקנים מינימום ו-13 שחקנים מקסימום. כמו כן, צומצמו למינימום ההגבלות על מועדי ההעברות וקבוצות תוכל לרשום שחקנים עד לתחילת הפלייאוף. יו"ר הפועל תל אביב, שאול איזנברג, נטש את הדיון באמצע, לאחר ויכוח סוער עם אבנר קופל, יו"ר המנהלת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
פארקר מול יאנגר, ייפגשו בפיינל פור?
צילום: יוסי רוט
צילום: ראובן שוורץ
שכיבות הסמיכה, גם בשנה הבאה?
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים