שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  צה"ל: פעיל חמאס נהרג מפיצוץ מטען ברפיח

  מקורות ברצועה דיווחו כי הפעיל נורה בעת שעמד בקצה מחנה הפליטים. מצה"ל נמסר כי החיילים ירו לעבר קבוצת חמושים שפתחה באש לעבר מוצבים, וכי הפעיל נהרג מפיצוץ מטען. בתוך כך, חמושים בחברון השתלטו על תחנת משטרה וקראו לפיטורי מפקד התחנה

  פעיל חמאס בן 22 נהרג הלילה (יום ד') סמוך למחנה הפליטים רפיח שבגבול ישראל - מצרים. הפלסטינים דיווחו כי הוא נורה  על ידי צה"ל, אולם בצה"ל טוענים כי הוא נהרג מפיצוץ מטען. 

   

  לדברי הפלסטינים, ההרוג הוא אחמד מרחום. עדי ראייה במקום סיפרו כי מרחום עמד בקצה מחנה הפליטים רפיח, כאשר נשמע פיצוץ, ככל הנראה של מטען חבלה, ולאחר מכן נשמעו יריות מכיוון חיילי צה"ל שפגעו בו. גורם בחמאס אמר כי ההרוג היה ב"משימת ג'יהאד" כאשר נורה על ידי החיילים.

   

  מצה"ל נמסר כי החיילים ירו לעבר קבוצה של חמושים שפתחו באש לעבר מוצב על ציר פילדלפי, אך מכיוון שהחיילים לא זיהו פגיעה בחמושים, לא ניתן לאשר את דבר מותו של פעיל החמאס. בהמשך העבירו הפלסטינים לצה"ל מידע לפיו הפלסטיני נפגע מרסיסי מטען חבלה ולא כתוצאה מירי מנשק קל. גורמי צבא הסבירו כי המידע מחזק את ההערכה שהאיש מת כתוצאה מפיצוץ מטען ולא מאש החיילים.

   

  עוד נמסר כי במהלך הלילה נורו שני טילים נגד טנקים לעבר מוצבים של צה"ל סמוך לרפיח, וכי פלסטינים פתחו ארבע פעמים באש לעבר מוצבים שונים בגוש קטיף. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. 

   

  במהלך הלילה אירעו ברצועת עזה שמונה אירועי ירי, ארבעה מתוכם בגבול ישראל מצרים. כמו כן נורו לעבר מוצבי צה"ל בציר פילדלפי שני טילי נ"ט. צה"ל השיב אש בשני האירועים, לאחר שיגור אחד הטילים ולאחר אירוע בו נפתחה אש לעבר המוצב. בצה"ל העריכו בתחילה כי הפלסטיני נפגע ככל הנראה במהלך השבת האש לעבר מקורות הירי. בהמשך, כאמור, התקבל מהפלסטינים מידע אחר ששפך אור שונה על הארוע.  

   

  בתוך כך, כ-50 חמושים פלסטינים רעולי פנים השתלטו אמש על תחנת משטרה בחברון, ודרשו ממפקד התחנה להתפטר.

   

  מקורות פלסטינים בעיר דיווחו כי כל החמושים השתייכו לגדודי חללי אל-אקצה של הפתח. הם הטילו מצור על התחנה ובמשך כחצי שעה מנעו מהשוטרים שהיו בתוכה מלצאת לרחוב, אך לא ניסו להיכנס לתוך המבנה.

   

  בשלב מסוים החלו החמושים לירות באוויר, אך לא כיוונו לעבר הבניין, ולא פגעו באיש. הם האשימו את מפקד משטרת חברון, אווני סמארה, בשחיתות וקראו לו להתפטר באופן מיידי.

   

  המקורות הוסיפו כי החמושים הסכימו לעזוב את המקום לאחר שמושל חברון, עאריף ג'עברי, הבטיח להם לבדוק את ההאשמות נגד סמארה ולהחזיר להם תשובה בעניין בתוך 48 שעות.


  פורסם לראשונה 18/05/2005 02:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים