שתף קטע נבחר

סולחה בין הדרוזים לנוצרים במע'ר

שלושה חודשים אחרי המהומות במע'ר, התקיימה הערב סולחה בין הנוצרים לדרוזים ביישוב. "היתה תחושה של שלום ואחווה, מקווים לצאת לדרך חדשה", אומרים התושבים

סולחה במע'אר. תושבים נוצרים ודרוזים מהכפר מע'ר שבגליל התחתון קיימו הערב (ד') מפגש הידברות ראשון, לאחר פרוץ המאורעות הקשים ביישוב. במפגש נטלו חלק בכירי העדה הדרוזית ונוצרית ובנוסף גם מפקד המחוז הצפוני של המשטרה, מפקד מרחב העמקים, ורב פקד מאיר דהן, שניצח בשבועות האחרונים על ארגון המפגש שאמור לקרב בין הלבבות.

 

לדברי הנוכחים, האווירה במקום היתה טובה ונעימה, ושיקפה התחלה חדשה ותקוות חדשות: "היתה תחושה של שלום ואחווה, ואנחנו מקווים שמעתה נראה את זה לא רק בדיבורים אלא גם במעשים", אמר ל-ynet אליאס סלימאן, נציג העדה הנוצרית החבר בוועדה שהוקמה לפתרון הסכסוך. "אנחנו מקווים שהמפגש הזה יתן אור בקצה המנהרה", הוסיף. 

 

המאורעות הקשים שפרצו במהלך חודש פברואר בישוב מע'אר עדיין ניכרים בכל פינה ביישוב - ומתברר שגם בלבותיהם של התושבים. אך

החיים חזקים יותר מהמכאוב, והתושבים הבינו שעליהם לחיות איש עם רעהו, והקימו ועדה נוצרית-דרוזית, שבראשה עומד ראש המועצה זיאד דאגש. הוועדה הוקמה בעידודה של המשטרה במחוז הצפוני ופעלה לאורך כל הדרך בשיתוף עם גוש משטרתי בראשותו של רב פקד מאיר דהן.

 

חברים בוועדה סיפרו, שהנושאים העיקריים בהם דנו היו נושאי הביטחון והחינוך. כחלק מהחלטות אופרטיביות אותם קיבלה הוועדה, הוקמה במע'ר נקודת שיטור קהילתית ומרבית הילדים הנוצרים שעזבו עם הוריהם את הישוב מיד לאחר פרוץ המהומות שבו הביתה.

 

בנוסף, נפתחו אפיקי תקשורות והידברות בין הצדדים, ובכנס שהתקיים היום, ובו נטלו חלק מנהיג העדה הדרוזית השייח מוואפק טריף ובכיר העדה

הנוצרית, הכומר אבונה מאהר, הכריזו כולם על סיום הסכסוך ויציאה לדרך חדשה.

 

"אנחנו יודעים שהמפגש היום לא יביא לסוף הבעיות, עדיין יש במע'אר אווירה לא טובה ואנו הנוצרים חיים בפחד. אנחנו מקווים שמפגש כזה יפיץ את בשורת השינוי ויהיה צעד בונה אמון", אמר סלימאן.

 

ראש המועצה הדרוזי דאגש דווקא אינו סבור שתחושת הפחד עדיין שולטת במע'ר: "החיים חזרו למסלולם, נולדנו ביחד, אנחנו חיים ביחד ואני מרגיש שהיום הדברים נראים טוב יותר", אמר דאגש שהינו דרוזי במוצאו, "בדברי היום קראתי לכולם לחזור לדרך שהיתה לפני המהומות ולחיות בשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
רכב שנשרף במהומות (ארכיון)
צילום: חגי אהרון
צילום: חגי אהרון
שוטרים אחרי המהומות
צילום: חגי אהרון
מומלצים