שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר באו"ם: מודאג מההסלמה ברצועה
  תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים פוליטיים התייחס לאירועים אתמול ברצועה וקרא לצדדים לשוב ולהידבר. "המתיחות הזו מובילה להידרדרות באמון בין הצדדים", אמר. הוא קרא לפלסטינים לפעול ביתר שאת למניעת הפעולות האלימות, ולישראל לתמוך יותר בהנהגה הפלסטינית

  האו"ם מוטרד מהמתיחות: תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים פוליטים, קיארן פרנדרגאסט, התריע הלילה (יום ה')  מפני האלימות ההולכת וגוברת בין ישראל לפלסטינים והביע דאגה רבה מהאירועים אתמול. זאת לאחר שחיל האוויר תקף קבוצת חמושים פלסטינים שירו פצצות מרגמה בעזה

   ובתגובה ירו הפלסטינים עשרות פצצות מרגמה על התנחלויות ברצועה.

   

  "המתיחות הזו מובילה להידרדרות באמון בין הצדדים", אמר פרנדרגאסט וקרא לצדדים להמשיך ולהידבר על בסיס מתמשך על מנת לפתור את המצב. בדברים שנשא במועצת הביטחון של האו"ם אמר עוד פרנדרגאסט: "יש לראות בנסיגת ישראל מרצועת עזה ומחלק מהגדה צעד משמעותי ביותר בדרך למימוש החזון של שתי מדינות לשני עמים שיחיו בשלום ובביטחון זו לצד זו".

   

  הוא קרא לפלסטינים לפעול ביתר שאת למניעת הפעולות האלימות נגד ישראל "ולספק תוצאות ממשיות בשטח". במקביל הוא ציין שעל ישראל לעשות יותר על מנת לתמוך בהנהגה הפלסטינית.

   

  פרנדרגאסט הזהיר כי דחייה נוספת של העברת הערים הפלסטיניות לשליטת הרשות ושל שיחרור אסירים פלסטינים, תפגע קשות במעמדו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן.

   

  עוד אמר תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים פוליטים כי האו"ם עדיין מודאג מאוד מכך שישראל ממשיכה לבנות את גדר ההפרדה בגדה, שפוגעת בשטח הרשות הפלסטינית. לדבריו, "זה מדאיג, לא רק בגלל ההשפעה של הגדר על חיי היום-יום של הפלסטינים, אלא גם בגלל שזהו ניסיון לקבוע עובדות בשטח באופן חד צדדי ללא משא ומתן". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  פלסטינים משגרים רקטה (ארכיון)
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  דיבר בפני מועצת הביטחון
  צילום: איי פי
  מומלצים