שתף קטע נבחר

אישום נגד הנערים מנשר: אונס בסגנון "התפוז המכני"

מסכת ההתעללות הזאת התרחשה במגרשי משחקים ליד בית-הספר, ונמשכה שישה חודשים תמימים. היא כללה אונס קבוצתי, מעשי סדום, מכות וחריטה על גוף הקורבן - נערה בת 13 - בסכין גילוח. היום הוגשו כתבי האישום

זה קרה ב-18 הזדמנויות שונות. תשעה נערים מנשר מול נערה אחת, בת 13 בלבד. בזה אחר זה הם אנסו אותה וביצעו מעשי סדום בגופה, כשהיא צועקת ומתחננת שיניחו לה. אם לא תשתפי פעולה, איימו עליה, תספר להוריך שאת שוכבת עם כולנו מרצון.  

 

מסכת ההתעללות הזאת, שנמשכה חצי שנה - בין דצמבר 2003 ליוני 2004 - מתוארת בכתב אישום, שהוגש היום (ה') לבית-המשפט המחוזי בחיפה. הוא כולל עבירות של אונס, מעשי סדום, חטיפה, כליאת שווא ועוד.   

 

חקירת הפרשה התנהלה באופן סמוי במשך שבעה חודשים. ביום ראשון בשבוע שעבר נעצרו הנערים החשודים, ואז נחשפה הפרשה.

 

הנערים, לפי כתב האישום, לא הסתפקו בהתעללות המינית הקשה: באחת הפעמים כיסו בניילון את ראשה וכרכו חבל סביב צווארה, כשאחד מהם מושך בחבל. בהזדמנות אחרת חרטו את שמה על זרועה בסכין גילוח. כשהעזה לנסות ולהתנגד, וסטרה לאחד מהם על פניו, היכו אותה באכזריות במשך דקות ארוכות.

 

המעשים בוצעו במגרשי משחקים בסמוך לבית-הספר בו לומדים חלק מהנערים. בכמה מהאישומים מתואר כיצד הם נטלו אבנים, מקלות, עלים וטבעות, והחדירו אותם לאיבריה המוצנעים של המתלוננת. אחד מהם כיבה על גלה סיגריה, וגרם לה כוויה.

  

התובעת בתיק, רלי גוטמן, סגנית בכירה לפרקליטת מחוז חיפה, אמרה כי החקירה היתה קשה בשל אופי המעשים, אותם הגדירה כ"התפוז המכני 2". לדבריה, עדותה של הנערה היתה מפורטת ביותר, אולם מה שחתם את התיק ואיפשר מבחינתה את הגשת כתב האישום היו עדויותיהם וחקירתם של הנערים.

 

לדברי גוטמן, "הנערים אומנם ממזערים את חלקם במעשה, אולם רבים מהם הודו ואף הפלילו את חבריהם במעשים". הנאשמים עצמם חזרו וטענו לפני תחילת הדיון המשפטי כי הופללו על ידי הנערה, אולם התקשו להסביר מדוע.

 

גל המעצרים בוצע כאמור בתחילת השבוע שעבר. אחד החשודים, בן 15, טען באוזני עורך-דינו שהנערה הייתה מוכרת כ"קלה להשגה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
החשודים בבית-המשפט
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים