שתף קטע נבחר

וילנאי ופרץ בחזית אחידה: נגד ברק

ביום ראשון הקרוב צפויים לכנס שני מועמדי העבודה לראשות המפלגה מסיבת עיתונאים על מנת לתקוף את ראש הממשלה לשעבר בטענה כי ברק מנסה לסכל את האיחוד עם "עם אחד". עם זאת, איחוד הכוחות הוא מוגבל למדי: איש מהם לא יסיר מועמדות

יחד, נגד ברק: מתן וילנאי ועמיר פרץ, מועמדים לראשות מפלגת העבודה, יאחדו בימים הקרובים כוחות ויחלו בשיתוף פעולה נגד אהוד ברק.

 

השניים, שהגישו היום (ה') את מועמדותם לראשות העבודה, יכנסו ביום ראשון הקרוב מסיבת עיתונאים משותפת. במסיבת העיתונאים צפויים שני הפוליטיקאים לתקוף את ברק, מועמד שלישי לראשות המפלגה. במסיבת העיתונאים צפויים השניים להציג גם נתונים המצביעים, לטענתם, על מידת הנזק שגורם ברק למפלגה במהלכיו. ל-ynet נודע כי מדובר בנתוני סקר שנערך בהזמנתו של מתן וילנאי, המגלה כי הניסיונות של ברק למנוע את החיבור עם "עם אחד" לא מתקבלים בציבור ופוגעים במפלגת העבודה.

 

השניים מותחים ביקורת על כך שלטענתם מנסה ראש הממשלה לשעבר לבלום את האיחוד בין "עם אחד" למפלגת העבודה, ואת התמודדותו של פרץ לראשות המפלגה.

 

עם זאת, איחוד הכוחות הוא מוגבל למדי. איש מהמועמדים לא צפוי להסיר את מועמדותו או להביע תמיכה במועמדותו של חברו. וילנאי צפוי להביע במסיבת העיתונאים תמיכה בזכותו של פרץ להתמודד כמו כל מועמד אחר. כמו כן צפוי וילנאי להביע את תמיכתו בהרחבת השורות במפלגה ולהאשים את ברק בניסיון לסכל את הרחבת השורות.

 

פרץ ווילנאי צפויים גם להודיע כי הם מתנגדים לדחיית מועד הפריימריס בפלגה. המועד קבוע לפי שעה ל-28 ביוני, אולם לא ברור אם פגם טכני ייאלץ את המפלגה לדחות את המירוץ.

 

מסיבת העיתונאים המשותפת מגיעה כשברקע המאבק בתוך העבודה והבעיות המשפטיות שהתגלו בתקופה האחרונה הנוגעות לאיחוד עם סיעת "עם אחד". כל זאת, על רקע חוות דעת של היועץ המשפטי לעבודה, עו"ד אלדד יניב, לפיה פרץ לא יכול להתמודד לראשות המפלגה.

 

בסוף החודש צפויה ועידת המפלגה להתכנס כדי לאשר או לדחות את הסכם האיחוד בין שתי המפלגות וביום שני הקרוב תתכנס ועדת הכנסת על מנת לאשר את פיצולו של ח"כ דוד טל לסיעה נפרדת ואת איחוד סיעת עם אחד וסיעת העבודה. לשם כך עדיין דרוש אישור של גזבר המפלגה, משה כהן, ושל היועץ המשפטי יניב. רק לאחר אישורו של יניב יוכל יו"ר סיעת העבודה, ח"כ איתן כבל, לאשר את האיחוד.

 

וילנאי פרסם הודעה בה נאמר כי הוא החליט "לעצור את מחול השדים במפלגת העבודה אותו מחולל אהוד ברק. כוונתו של ברק להביא לדחיית הבחירות ולמנוע את הזכות הבסיסית ממועמד ראוי להתמודד בבחירות באמצעות תקנונים, שליחים ויועצים. אני מתכוון לנצח את פרץ בקלפי ולא באמצעות תקנונים".

 

ברק, אגב, הגיב לדברים ואמר: "בבכיינות ובזייפנות לא בונים מנהיגות. מי שאין לו אומץ להילחם בשחיתות בפנים ובחוץ לא יכול להנהיג את המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יציגו חזית אחידה. וילנאי
צילום: שאול גולן
צילום: ישראל הדרי
יכנס מסיבת עיתונאים. פרץ
צילום: ישראל הדרי
צילום: ניב קלדרון
בקו האש. ברק
צילום: ניב קלדרון
מומלצים