שתף קטע נבחר

"אבא טרף את החיים עד תום"

שני ההרוגים בתאונת הראפטינג בפפואה ניו-גינאה הם שלמה חרובי, בן 62 מחיפה, ואיתמר חייקין, בן 50 מתל אביב. חברים ובני משפחה נאספו בבית משפחת חרובי, שם קיבלו את הידיעה על מותו של האב. "אבא אהב את החיים, והלך מאיתנו בדרך שבה הוא חי", סיפר הבן אלון. "הוא אהב ראפטינג וספורט אתגרי, והדביק אותנו בחיידק הזה"

 "אבא אהב את החיים, והלך מאיתנו בדרך שבה הוא חי, כשהוא נהנה מהחיים וטורף אותם עד תום", כך אמר אמש (יום ה') אלון חרובי, בנו של שלמה חרובי שנהרג במהלך שיט ראפטינג בפפואה ניו-גיניאה.

 

ההרוג השני בהתהפכות הסירה הוא איתמר חייקין, תושב תל אביב בן 50. הנעדר הוא תושב גדרה. הודעה נמסרה למשפחות.

 

אלון, בנו של שלמה, סיפר כי אביו אהב ראפטינג וספורט אתגרי, נסיעות וטיולים בארץ ובחו"ל. "הוא הדביק גם אותנו בחיידק הזה, הוא לא אהב לעשות את הדברים לבד ולכן גם אנחנו היינו נוסעים איתו הרבה ומבלים. רק בפסח האחרון חגגנו את יום הולדתה ה-60 של אמי. כל המשפחה - הוריי, הילדים והנכדים ציינו את האירוע בטיול לוויאטנם". עם תום הטיול חזרה המשפחה לארץ ושלמה נשאר בדרום מזרח-אסיה כדי להמתין ליתר הקבוצה של חברת "נהרות", עמה יצאה לראפטינג.

 

חרובי עבד רוב שנותיו בחברת "אלביט" ויצא לפנסיה לפני כשלוש שנים, הוא כיהן בתפקיד הסמנכ"ל העסקי של החברה. מאז הקדיש זמן רב לתחביביו ובין היתר התנדב בארגון "לב חש", ארגון חיפאי המסייע לנזקקים.

 

בנו סיפר כי לפי המידע שקיבלו מחברת "נהרות" אביו וחבריו שטו בסירות ראפטינג בנהר במסלול שטרם נוסה בעבר. בשלב מסויים התהפכה הסירה ושניים מנוסעיה טבעו. גורלו של אדם שלישי שהיה בסירה עדיין אינו ברור.

 

לדבריו, ככל הידוע להם, רק בבוקר יחלו פעולות החילוץ המורכבות באזור הנהר. רק אחר-כך ניתן יהיה לארגן את הטסת הגופה לישראל. חרובי הותיר אחריו אשה, יעל (60), ושלושה ילדים: אלון (38), טלי (35) וורד (30).

 

כך אירעה התאונה

 

תאונה השייט אירעה בעת שחברי משלחת הראפטינג של חברת "נהרות" יצאה לשיט בנהר ה"וואטוט" במזרח המדינה. בבוקר היום השלישי של השיט, בקטע סוער של הנהר, התהפכו הסירות.

 

ההתהפכות אירעה במקום הנמצא במרחק של כ-200 קילומטרים מכל דרך סלולה. אחד מחברי המשלחת החזיק עמו טלפון לווייני אולם הוא אבד במים הגועשים. חבר אחר במשלחת הלך 20 קילומטר ברגל לכפר הקרוב, והצליח ליצור קשר טלפוני לווייני עם מטה חברת הטיולים בארץ שאירגנה את הטיול, "נהרות". החברה יצרה קשר עם משרד החוץ, וזה מתאם כעת את הפעולות בשטח מול האוסטרלים.

 

ממשרד החוץ נמסר כי שגרירות ישראל באוסטרליה מטפלת באירוע, וכי עם עלות השחר הוזנק מסוק לאזור לפנות את ההרוגים. שגריר ישראל באוסטרליה, נתי תמיר, סיפר ל-ynet כי לאחד מחברי הקבוצה יש טלפון לווייני, והא נמצא בקשר עם הארץ. לדבריו, "אנו מנסים לעשות הכל באמצעות האוסטרלים כדי לעזור להם. מדובר בנהר במקום מבודד ולכן קשה להגיע וצריך לחכות לאור ראשון".

 

שרון פולישוק, קונסול ישראל באוסטרליה, סיפר ל-ynet: "מדובר על נהר מצפון לעיר שנקראת ליי. התושבים העיקריים באזור הם בני שבטים. בליי יש נמל תעופה, שאנו מקוים להסתיע בו כדי לרכז את החילוץ. אנו עובדים במשותף עם חברות הביטוח בנושא. אנו נעזרים גם באוסטרלים, שהסכימו לסייע להעמיד תשתיות לרשותנו".

 

תושבי השבטים באזור הם ננסיים שגובהם פחות ממטר וחצי, דבר שעוזר להם לנוע ביערות הסבוכים לגדת הנהר.

 

רז שרבליס, אנתרופולג ומדריך תיירים מומחה המכיר האזור סיפר כי נהר הוואטוט הוא נהר בו נהגו בעיקר חברות אמריקניות לרדת בראפטינג, אך מזה כמה שנים הדבר לא נעשה. הנהר מדורג בדרגה 5, הדרגה הגבוהה ביותר לראפטינג. הפרמטרים לדירוג הם בין היתר קירבה לבית החולים.

 

"זה אזור מאוד מחורץ , יש בו קניונים גדולים, רכסי הרים גבוהים, הנהר מאוד דרמטי ותלול ובחלקו הנמוך ישנם תנינים, אך לא באזור בו שטה הקבוצה". לדבריו, "זוהי הקבוצה הישראלית הראשונה ששטה במקום. חברת נהרות קיבלה ממני תדריך לגבי האזור בעבר אך בסוף לא יצא הדבר אל הפועל. כמה שעות אחרי ששמעתי היום על הקבוצה שיצאה לשם, שמעתי לצערי מה קרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
"אבא טרף את החיים". הבן, אלון
צילום: ערוץ 2
צילום: דני סלומון
(ארכיון)
צילום: דני סלומון
מומלצים