שתף קטע נבחר

סין תעלה את מכסי המגן על יצוא טקסטיל

מדובר ב-74 קטגוריות של מוצרי טקסטיל. העלאת המכסים תיכנס לתוקף ב-1 ביוני, ועשויה להגיע עד 400% לרוב המוצרים

סין תעלה באופן משמעותי את מכסי המגן על יצוא 74 קטגוריות של מוצרי טקסטיל. העלאת מכסי המגן תיכנס לתוקפה ב-1 ביוני, ועשויה להגיע עד 400% לרוב המוצרים.

 

ממשרד האוצר הסיני נמסר, כי "ההחלטה אושרה על ידי מועצת המדינה (הקבינט)". ראש מועצת תעשיית הטקסטיל הלאומית הסינית, גאו יונג, אמר כי

"תיקון מכסי המגן על הייצוא היא החלטה שלנו. ההחלטה אינה קשורה באופן ישיר למחאות האחרונות שנשמעו מצד ארה"ב והאיחוד האירופי".

 

למרות דבריו של יונג, נראה כי ממשלת סין נוקטת בצעד זה כדי למנוע עימותים נוספים עם ארה"ב ואירופה סביב הגיאות שנרשמה בייצוא טקסטיל סיני לשוקי המערב עם ביטול מכסות הייצוא בתחילת השנה.

 

שלשום (ד') הטילה ארה"ב מכסות על יבוא מספר קטגוריות של מוצרי טקסטיל סיניים, בצעד שנועד להגביל את הגידול בייבוא ל-7.5% בשנה. זאת, בהמשך למכסות שהוטלו על מספר קטגוריות אחרות ב-13 במאי.

 

האיחוד האירופי פתח בחקירה בחודש שעבר, לאחר שדווח כי הייבוא של מספר מוצרי טקסטיל סיניים קפץ ב-534% מאז ביטול המכסות.

 

אתמול הביע משרד הסחר הסיני "התנגדות נמרצת ואי שביעות רצון" על הטלת המכסות מצידה של ארה"ב. מהמשרד נמסר כי סין תשקול להגיב על ידי נקיטת צעדים דרך ארגון הסחר העולמי. שר הסחר, בו קסילאי, אמר כי ההגבלות "אינן הוגנות". למרות זאת, פנה משרד החוץ הסיני לוושינגטון בניסיון לפתור את המחלוקת ולמנוע פעולות חד-צדדיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צעד של פיוס מצד סין
צילום: איי פי
מומלצים