שתף קטע נבחר

הפגנה במפעל קוקה-קולה ברוסיה

דרישות העובדים: הצמדת משכורותיהם למדד, קיום חוקי-העבודה, הקפדה על כיבוד זכויותיהם של האיגודים המקצועיים

הפגנה התקיימה היום (ו') באחד ממפעלי קוקה-קולה ברוסיה.

 

בערך 25 עובדים קיימו משמרות-מחאה במפעל שבעיר סנט-פטרסבורג (אחד מתוך 11 מפעלי מילוי הבקבוקים, שמקבלים מהמפעל המרכזי בארה"ב את התמציות ומוסיפים מיים וגז) אשר הבעלות עליו רשומה ביוון. הם נשאו שלטים, וחילקו כרוזים לעוברים-ושבים.

 

דרישותיהם של 300 (ויותר) העובדים: להצמיד את משכורותיהם אל המדד, לקיים את חוקי-העבודה, להקפיד על כיבוד זכויותיהם של האיגודים המקצועיים.

 

יו"ר ועד-העובדים במפעל, ולדימיר אוחרימנקו, הסביר: לעיתים מקבלים הפועלים את ההוראה, לעבוד 6 ואף 7 ימים בשבוע - ויש מקרים, שמשך-העבודה הרצוף (ללא חופשה) הינו אף יותר מכך. הם גם נדרשים לתת שעות-עבודה רבות מאוד. הוא דיווח כי המשכורות במפעל לא שונו - למרות האינפלציה ברוסיה - כבר שנים אחדות.

 

לדבריו, המנהלים נוהגים תכופות לשנות את לוח-הזמנים של עובדי המפעל וזאת בהודעה קצרה מאוד. היו מקרים שעובדים הגיעו למפעל על-פי לוח-הזמנים שנמסר להם ימים ספורים קודם-לכן - ונתבקשו לעזוב את המקום, ולחזור במועד אחר (כמה שעות או יום או כמה ימים אחרי-כן). ועוד ציין כי ההנהלה אינה מוכנה לדון עם ועד-העובדים על תנאי-העבודה.

 

בכירה במפעל, מנהלת משאבי-אנוש אלפייה סולוביובה, הכחישה את הטענה כי ההנהלה מפירה את חוקי-העבודה. "פועלים אינם עובדים יותר מאשר 5 ימים בשבוע - מלבד במקרים שהדבר נחוץ, כגון מחלת אחד מהם. וגם עבודה נוספת זו אינה ניתנת אלא למי שמסכים לכך." היא דיווחה כי ההנהלה נותנת "העלאות-שכר תכופות לעובדים - אם כי על בסיס תרומתם האישית, ולא לפי האינפלציה". היא הבטיחה  כי ההנהלה תשקול את תביעותיהם של העובדים, וציינה כי התוכנית הינה להיפגש עם ועד-העובדים ועם אנשי האיגוד-המקצועי במהלך החודש הבא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון
הענק מול מחאת העובדים
ארכיון
מומלצים