שתף קטע נבחר

הסרטון של Killzone 2 – אמיתי או לא?

טים סוויני, מנכ"ל חברת Epic, ציין בגילוי לב שרק ההדגמה של Gears of War ושל משחקי EA הוצגו בזמן אמת

נכון לתחילת היום השני של התערוכה, הסרטון שללא ספק גנב את ההצגה מכל הדברים האחרים שהוצגו עד כה היה הווידאו של Killzone 2, שהוצג במהלך מסיבת העיתונאים של סוני. הסרטון המרהיב, שהוצג כחלק מתצוגת תכלית של יכולות ה-PS3, הראה התקפה צבאית על עיר עתידנית, כאשר כל המשתתפים היו בעלי מראה אנושי אמין לגמרי. הלחימה העזה, הפיצוצים המרשימים וההרגשה של "בתוך הקרב" מעולם לא נראו טובים יותר, או אפילו מתקרבים לרמה כזו.

 

פשוט נראה טוב מדי

 

לאחר מסיבת העיתונאים, נושא השיחה היה אם הסרטון אמיתי, והציג קטע מתוך המשחק עצמו, או שמדובר בסרטון מוכן מראש (Pre-Rendered) שרק מדמה את היכולות אליהן שואפים יוצרי המשחק (ויוצרי ה-PS3)? לדברי נציגי סוני, כל הסרטונים שהוצגו בתערוכה רונדרו על גבי חומרת הקונסולה - אם כי חלקם הוקלטו מראש כדי למנוע בעיות במהלך המצגת.

 

אנשי Guerrilla, מפתחי Killzone, לא מדברים באופן מפורש על אופן הכנת הסרט, אך כשנשאלו בראיון שנערך עימם האם הסרטון הציג את מה שאנשים יכולים לצפות מהמשחקיות של ה-PS3 (בניגוד לסרטוני קישור), הם ענו בתשובה מתחמקת "כן, זה מייצג את המראה וההרגשה של מה שאנחנו מנסים ליצור". עמום או לא?

 

PS3 או PS4?

 

ובכן, אתר IGN מציג משאל מהיר שנערך בקרב העורכים שלו בנוגע לדעתם על הסרטון - מרונדר מראש או חלק מהמשחקיות?

 

התשובה בקצרה: אין סיכוי. כולם הסכימו שלא מדובר במה שניתקל במשחק עצמו על ה-PS3, בטח לא בהשקה. אולי בעוד כמה שנים מהיום, או על ה-PS4. אחד מהעורכים אף הסביר כי ברגע שרואים שלכל דמות יש אנימציה משלה, שלא חוזרת על עצמה מתחילת ועד סוף הסרטון, ברור שמדובר בסרטון מרונדר מראש. "דברים כאלו מגלים את האמת מהר מאוד". במשחק אמיתי האנימציות חייבות להיות מוגבלות בצורה כל שהיא, מה שכמובן לא תקף בסרטון מוכן מראש שבו כל פריים בנוי בפני עצמו.

 

הרוב הדומם או המיעוט הצעקני?

 

לעניין זה אסור לשכוח את הערותיו של טים סוויני, מנכ"ל חברת Epic, אשר ציין בגילוי לב שרק ההדגמה של Gears of War ושל משחקי EA הוצגו בזמן אמת. לעומת זאת, הוא הזכיר שנותרה שנה שלמה לפני הגעת ה- PS3 לחנויות, וציין שלדעתו רוב הסרטונים שהוצגו היו בהחלט ברי-השגה על החומרה הסופית. לאור המידע החדש, אני חושב שמילת המפתח פה היא `רוב`. Killzone 2 כנראה לא כלול ב`רוב` הזה.

 

כשמסתכלים על זה ככה, התצוגה של סוני נראית לפתע חיוורת בהרבה, לא?

 

תערוכת E3 היא אירוע הגיימינג הגדול בעולם, המתקיים גם השנה במרכז הכנסים בלוס-אנג`לס. ynet, בשיתוף פעולה עם אתר המשחקים הישראלי המוביל Vgames , מפרסם ידיעות, הכרזות וחשיפות של כתבי Vgames היישר מהתערוכה.

 

עוד באתר Vgames מתערוכת המשחקים E3:

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Killzone 2. האם יעמוד בציפיות?
Vgames.co.il
מומלצים