שתף קטע נבחר

המרי האזרחי של ח"כ אלדד: עכשיו גם באינטרנט

הח"כ שעורר סערה לאחר שקרא בעצרת בגוש קטיף למרי אזרחי, העלה אתר אינטרנט שבו הוא נותן שלל דרכי פעולה לא-חוקיות "אך מקובלות במסגרת מרי אזרחי", כדבריו. ביניהן: לא לשלם מסים, לסרב פקודה, ולסגור נמלי ים ואוויר באמצעות שביתות שבת המוניות

ח"כ אריה אלדד העלה אמש (שבת) את האתר "מרי אזרחי", שבו הוא קורא למרי ומגדיר דרכי פעולה לשיבוש תוכנית ההתנתקות.

 

 

באתר החדש ניתנת למתנגדי ההתנתקות רשימה של דרכי פעולה, שאותן מגדיר ח"כ אלדד "בלתי חוקיים, אך מקובלים במסגרת מחאה של מרי אזרחי

בעולם כולו: אי תשלום מסים, החזרת תעודות זהות, החזרת תעודות מילואים וצווי קריאה לשירות, חסימת כבישים ונתיבי תחבורה אחרים באמצעות צעדות, הפגנות ושביתות שבת".

 

 

צעדים נוספים שאותם מציע ח"כ אלדד למתנגדי ההתנתקות: סירוב לקיים או להשתתף בביצוע הפקודות והצווים הקשורים בגירוש, סגירת נמלי ים ואוויר באמצעות שביתות שבת המוניות, נטילה מאורגנת של ימי חופשה מהעבודה של כל מתנגדי התוכנית כדי לשבש את עבודת מנגנוני השלטון העוסקים בביצועה, ריתוק כוחות משטרה וצבא לכל אזורי הארץ בהפגנות ופעולות מחאה על מנת למנוע השתתפותם בגירוש המתיישבים, הפרת צווים האוסרים כניסה לשטח שתושביו מיועדים לגירוש.

 

עוד באתר, עצות וסיוע משפטי למפגינים שנעצרו על ידי המשטרה. ח"כ אלדד ממליץ

לתעד כל פגיעה של שוטר במפגין, לשמור על זכות השתיקה ולומר רק כי "מדובר בחקירה פוליטית ולכן אין לי מה לומר".

 

עוד מן העצות באתר: "התנגד לצילום,טביעת אצבעות ותעד כל נזק גופני". לדבריו, מותר להתנגד פסיבית למעצר כלומר אין להקל על השוטרים. "אם חברך נעצר דווח מייד למוקד המשפטי ואם הבחנת במעצר קטין מתחת לגיל 12, הודע לקצין המשטרה כי מדובר בילד שאינו בר עונשין".

 

את פרק הייעוץ המשפטי מסיים אלדד בפנייה למתנגדי ההתנתקות: "חשוב שתדע כי מהרגע שנעצרת יש לך גב משפטי" .

 


פורסם לראשונה 21/05/2005 22:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
אלדד קורא למרי
צילום: ערוץ 1
מומלצים