שתף קטע נבחר

שמואל דנקנר: אני לא חייב כסף לדור כימיקלים

כך הגיב איש העסקים על הטענה כי משך כספים שלא כדין מהחברה. "החוב בגין הביטוח הרפואי שלי הוא של דנקנר השקעות שנמכרה בינתיים לדלק"

"אני לא חייב כסף לדור כימיקלים", כך אמר בסוף השבוע שמואל דנקנר ל"ידיעות אחרונות", בעקבות הפרסומים שלפיהם משך איש העסקים כספים שלא כדין מהחברה.

 

דנקנר הבהיר בסוף השבוע כי החוב בגין הביטוח הרפואי שלו, המוזכר בדו"ח הבודק שהוציאה דור כימיקלים לפני מספר ימים, הוא חוב של חברת דנקנר השקעות, הנמצאת היום בידי קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה.

 

"ב-1996 הפכה דור כימיקלים לחברה ציבורית ובתשקיף היה פירוט של הסכם, שבעלות השכר שלי ישאו שווה בשווה דור כימיקלים, שבעבר הייתי היו"ר שלה, ודנקנר השקעות, שאליה עברתי. דנקנר השקעות חייבה מדי חודש את דור בעלות השכר שלי. בין השאר שילמה דור את הוצאות הביטוח הרפואי שלי, אבל לא חייבה, כנראה מתוך שיכחה, את דנקנר השקעות, שלא יידעה אותה על כך. אני בכלל לא התעסקתי בזה כי זה היה בין חשבים ובין חברות. דור לא חייבה את דנקנר על הביטוח הרפואי. דנקנר היתה צריכה לשלם על הביטוח- אבל דור כנראה שחכה לחייב. אז מוצר חוב של דנקנר . דנקנר

השקעות לא רצתה להחזיר את הכסף. דור היתה חייבת במילא לדנקנר השקעות 700 אז היא נתנה לה רק 400. אז דנקנר לא מסיכמה - היא רוצה את כל החוב".

 

דנקנר מוסיף: "כאשר החלו לבדוק את הבעיות בדור כימיקלים, הבודק מצא שחברת דנקנר חייבת לדור בגין הביטוח הרפואי שלי 300 אלף שקל. רצה הגורל ובינתיים מכרנו את דנקנר השקעות לקבוצת דלק. הם לא רצו להחזיר את הכסף. במקרה, דור כימיקלים היתה חייבת לדנקנר השקעות כסף בגין השכר שלי בסכום של 700 אלף שקל. היא קיזזה מתוך זה את החוב של ה-300 אלף שקל, והעבירה לדנקנר רק 400 אלף שקל".

 

"כלפי לא היתה כל תביעה להחזיר את הכסף, זה היה חלק מתנאי העבודה שלי. דנקנר השקעות אומרת עכשיו שהיא לא מכירה בזה, ויש לה טענות נגד הקיזוז, אבל זה בין החברות ולא בין דור לביני", מבהיר דנקנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
שמואל דנקנר. "החוב של דלק"
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים