שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי מתנגד לחזרת מכסות הייבוא מסין

נציב הסחר של האיחוד, פיטר מנדלסון: אנו מעוניינים במעבר חלק ואיטי יותר לשווקים חופשיים, לא בהחזרת המכסות. מנדלסון קרא גם לליברליזציה במסחר בשירותים במדינות ערביות

נציב הסחר של האיחוד האירופי, פיטר מנדלסון, מתנגד להחזרת מכסות הסחר על ייבוא טקסטיל מסין לאיחוד, וקורא לליברליזציה של שירותי הסחר עם המדינות הערביות.

 

מנדלסון דיבר בפגישת הפורום הכלכלי העולמי, שהתקיימה בירדן, יום לאחר שסין הכריזה על צעדים להגבלת יצוא הטקסטיל, בניסיון להרגיע את הסכסוך המתפתח בינה לבין ארה"ב והאיחוד האירופי בעקבות פקיעת תוקפן של מכסות הייבוא בתחילת השנה. סין הודיעה כי תגדיל את מכסי הייצוא המוטלים על 74 קטגוריות של מוצרי טקסטיל, החל מה-1 ביוני.

 

"האיחוד האירופי לא מעוניין בהחזרת מכסות הייבוא על ביגוד וטקסטיל, שבוטלו בתחילת השנה, אלא מבקש להגיע להסכם עם בייג'ין כדי להבטיח מעבר איטי יותר לשווקים חופשיים", אמר מנדלסון. לדבריו, "יש לנהל את המעבר הזה, כדי שיהיה חלק. זו אינה שאלה של החזרת מכסות".

 

מנדלסון אמר עוד, כי הוא מקווה לקבל אור ירוק מ-25 מדינות האיחוד לפתוח בשיחות עם מדינות ערביות, כדי לבצע ליברליזציה במסחר השירותים. "שירותים הם תחום בעל פוטנציאל עצום עבורכם", אמר מנדלסון לקהל, בו ישבו שר הסחר והכלכלה המצרי ומקבילתו מאיחוד הנסיכויות הערביות. לדבריו, "הסחר שלכם בשירותים יכול לגדול פי 2 או 3 אחרי ליברליזציה".

 

לאיחוד האירופי יש הסכמי שותפות עם שמונה מדינות ערביות, עם הרשות הפלשתינית ועם ישראל, כחלק ממה שמכונה בשם "תהליך ברצלונה" שהושק ב-1995 כדי לחזק את היחסים. "אני מאמין בתהליך ברצלונה", אמר מנדלסון, "אני מאמין שיש לנו עתיד גדול ביחד, ואני מעוניין להפוך את זה למציאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא מעוניינים בהחזרת המכסות
מומלצים