שתף קטע נבחר

צעדים פיקודיים נגד אלופים שנחשדו בקבלת הטבות

לעיון הרמטכ"ל הוגשו ממצאי חקירה נגד שלושה אלופים: מפקד זרוע היבשה האלוף רון-טל, אלוף פיקוד הצפון בני גנץ ואלוף (מיל') גיל רגב. עכשיו יצטרך יעלון להחליט מהם הצעדים שיינקטו נגדם, והאם הם יפגעו בקידומם

הרמטכ"ל, רב-אלוף משה (בוגי) יעלון, קיבל היום (א') את ממצאי החקירה שניהלה המשטרה הצבאית החוקרת נגד שלושה אלופים בצה"ל, שניים בשירות סדיר ואחד שפרש לאחרונה, בחשד שקיבלו הטבות בניגוד להוראות. בין האלופים המעורבים בפרשה - מפקד זרוע היבשה, האלוף יפתח רון-טל, אלוף פיקוד הצפון בני גנץ והאלוף (מיל') גיל רגב.

 

נראה כי הממצאים אינם מספיקים להגשת כתב אישום פלילי נגד אף אחד מהמעורבים, וככל הנראה בצה"ל יסתפקו בהליכי נזיפה או בסוג אחר של צעדים פיקודיים.

 

לגבי האלוף יפתח רון טל, מתח הפרקליט הצבאי הראשי ביקורת חריפה על התנהלותו וביקש מהרמטכ"ל לתת דעתו על כך. החקירה סביב רון-טל עסקה בעיקרה בהשתתפות בשכר דירה שקיבל עבור הבית בו הוא מתגורר בכפר סבא, זאת בעוד הוא משכיר את דירתו באפרת. אילו בצה"ל היה ידוע כי נושא השכירות באפרת, אזי ההשתתפות שקיבל היתה קטנה יותר. בגלל אי דיווח בנושא זה קיבל מפקד מז"י כמה אלפי שקלים יותר מהמגיע לו.

 

האלוף רון-טל, שעומד לקראת סיום תפקידו כמפקד זרוע היבשה, הוא אחד מהמועמדים לקידום במטה הכללי. בין היתר הוזכר שמו כמועמד אפשרי לתפקיד אלוף פיקוד צפון.

 

החלטת הרמטכ"ל לגביו, על אף שאינה דין פלילי או משמעתי, עשויה להשפיע בצורה ישירה על מינויו בעתיד.

 

לגבי האלוף השני בשירות פעיל, אלוף פיקוד הצפון בני גנץ, המסקנות לגביו טרם הוגשו לרמטכ"ל, אולם על פניו מדובר בעניין נוהלי, ונראה כי לא יינקטו נגדו צעדים משמעתיים, אם בכלל.

 

עם זאת נגד האלוף (מיל') גיל רגב, שפרש באחרונה מצה"ל לאחר שכיהן כראש אגף כח אדם, המליץ הפצ"ר לנקוט בצעד של נזיפה פיקודית. האלוף רגב היה זה שאישר לשני האלופים את אותן הטבות.

  

כעת יהיה על יעלון ועל מחליפו, האלוף דן חלוץ, לקבוע האם צעדים אלה עשויים לפגוע בקידומם של שני האלופים שנמאים בשירות פעיל. זאת, כי לפחות בנוגע לאחד מהם מדובר בממצאים חמורים.

 

חקירת המקרה החלה לפני חודשים ספורים ועסקה בסיוע שקיבלו, לכאורה, שני אלופים הנמצאים בשירות סדיר מהאלוף שפרש. ראשיתה בתלונה שהגישה קצינה בדרגת סגן-אלוף, שנאלצה לפרוש באחרונה מצה"ל בעקבות פרשה בה הייתה מעורבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי רוזנצוויג
יחליט. יעלון
צילום: שי רוזנצוויג
צילום דובר צה"ל
מעורב. רון-טל
צילום דובר צה"ל
מומלצים