שתף קטע נבחר

דאו-ג'ונס עלה ב-0.5%; נאסד"ק עלה ב-0.5%

פרשנים: ניצול הזדמנויות-רכישה, על רקע ציפייה לנתוני מאקרו חיבויים

לאחר התוצאה המעורבת שסגרה ביום שישי את המסחר בבורסות העיקריות של ארה"ב, נרשמו היום (ב') עליות.

 

הנתונים, בסיום המסחר בניו-יורק: מדד דאו-ג'ונס עלה בשיעור 0.49% (תנודה בת 52 נקודות), ונסגר על 10,524 נקודות; מדד נאסד"ק עלה בשיעור 0.50% (תנודה בת 10 נקודות), ונסגר על 2,057 נקודות.

 

פרשנים אמרו כי התנודות הנ"ל הושפעו, במיוחד, מניצול הזדמנויות-רכישה, אשר נוצרו במהלך הירידות שנרשמו (בדאו-ג'ונס) ביום שישי - על רקע ציפיות של המשקיעים, שהשבוע יפורסמו נתוני מאקרו חיוביים.

 

במוקד המסחר

 

המניה של אפל (מחשבים) עלתה בשיעור 5.9% והמניה של אינטל (שבבים) עלתה בשיעור 0.6% - לאחר שפורסם בעיתונות על שיחות בין התאגידים על שימוש בשבבי אינטל להפעלת מחשבי מקינטוש מתוצרת אפל.

 

מניות ישראליות

 

  • בלטו בעליות: מטאלינק עלתה בשיעור של 12.8%, בנפח מסחר בן 227 אלף מניות – לאחר שהודיעה על מוצר חדש שלה, שבב לשוק הפס-הרחב; מרקורי עלתה בשיעור של 1.1%, בנפח מסחר בן 2.9 מיליוני מניות – לאחר שאנליסטים (בנק USB) העלו את ההמלצה ל"קנייה"; עלתה בשיעור של , בנפח מסחר בן אלף מניות; עלתה בשיעור של , בנפח מסחר בן מיליוני מניות; עלתה בשיעור של , בנפח מסחר בן אלף מניות; עלתה בשיעור של , בנפח מסחר בן מיליוני מניות.
  • בלטו בירידות: און טראק ירדה בשיעור של 9.1%, בנפח מסחר בן 245 אלף מניות – לאחר שדיווחה כי הכנסותיה גדלו (24%) לרמה של 6.6 מיליון דולר וכי הפסדיה קטנו; שמיר אופטיקה ירדה בשיעור של 2.8%, בנפח מסחר בן 13 אלף מניות – לאחר שאנליסטים (וויליאם בלייר) חזרו על המלצת "תשואת יתר", בעקבות הדו"ח שהביס את ציפיותיהם; אי.סי.איי טלקום ירדה בשיעור של 2.4%, בנפח מסחר בן 524 אלף מניות – לאחר שהודיעה על מוצרים חדשים; גיוון אימג'ינג ירדה בשיעור של 1.8%, בנפח מסחר בן 121 אלף מניות – לאחר שאנליסטים (מריל לינץ') לא שינו את ההמלצה "נייטרלי" למרות פריצת-דרך שיווקית.

פורסם לראשונה 23/05/2005 17:00

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אופטימיות שהתחזקה מהבוקר
צילום: רויטרס
מומלצים