שתף קטע נבחר

ארה"ב: להפסיק לסבסד "ויאגרה" לעברייני מין

מסתבר שביטוח הבריאות מכסה בין היתר את עלויות התרופה לטיפול בבעיות זקפה עבור עברייני מין מורשעים, המשתייכים לקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר מבחינת הסבירות שישובו לבצע את העבירות. בעקבות דרישת מבקר מדינת ניו יורק, הודיעה הרשות הרלוונטית למדינות שיש בכוחן להפסיק את הסבסוד

דאגה יתרה לרווחת עברייני המין? הרשויות הפדרליות בארצות הברית האמונות על ביטוח הבריאות לאוכלוסיות החלשות החלו להודיע למדינות השונות כי הן אינן צריכות לסבסד עוד את מחיר תרופת ה"ויאגרה" עבור מי שהורשעו בעבירות מין. זאת בעקבות קריאתו של המבקר של מדינת ניו-יורק בנושא.

 

"אני מבקש ממך לנקוט בצעדים מיידיים על מנת להבטיח שעברייני מין לא יקבלו תרופות לטיפול בבעיות זקפתם מכספי משלמי המסים", כתב המבקר אלן הווסי למזכיר שירותי הבריאות מייקל ליוויט.

 

לדברי הווסי, "החזרים כספיים מטעם המדינה עבור עלויות תרופות לטיפול בבעיות זקפה לעברייני מין מעלות שאלות חמורות. יש בכך פוטנציאל לסיכון הציבור".

 

הווסי אמר כי משרדו גילה כי בין ה-1 בינואר 2000 לבין ה-31 במארס 2005, נרשמו 198 מקרים שבהם עברייני מין מורשעים קיבלו ויאגרה מכספי ביטוח הבריאות, "מדיקייר". עברייני מין נחשבים אלה שהורשעו באונס, התעללות מינית או תקיפה מינית של ילדים.

 

עברייני המין האלה נחשבים כמשתייכים לקבוצת הסיכון בעלת הסבירות הגבוהה ביותר לשוב ולבצע את העבירות. לפי הווסי, קורבנות עבירות המין בחמש השנים שנבדקו נעו מפעוטות ועד לקשישה בת 90.

 

בדיקת המבקר לא בדקה אם עברייני המין זוכים למרשמים לתרופות אחרות לטיפול בבעיות זקפה מלבד "ויאגרה", וכמו כן לא התייחסה לעברייני מין המשתייכים לקבוצות סיכון נמוכות ובינוניות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים