שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש ממשלת יפן עשה הסבה מסושי לקובה

  שנה של מאמצים מצד שגרירות ישראל נשאו פרי: ראש ממשלת יפן ג'וניצ'ירו קואיזומי בא לקונצרט וארוחת ערב בבית השגריר בטוקיו, אלי כהן, אכל פלאפל, שתה יין ורווה נחת. עכשיו מצפים ביפן לקבל תאריך לביקור שרון

  שנה שלמה, מאז שנכנס לתפקידו, עמל שגריר ישראל בטוקיו אלי כהן עבור הרגע הנדיר הזה, והוא הגיע אמש (ג'). ראש ממשלת יפן, ג'וניצ'ירו קואיזומי, מלווה בארבעה עוזרים, הגיע לביתו כאורחו האישי לקונצרט וארוחת ערב ישראלית.

   

  "כבר עם הגיעי לתפקיד התחלתי לבדוק איך אני מביא את קואיזומי לבית השגריר", סיפר כהן ל-ynet. "אספנו מודיעין וגילינו שהוא אוהב מאוד מוזיקה קלאסית, בעיקר פסנתר וכינור. עבדנו על זה כשנה עד שזה הסתדר לבסוף".

   

  ביקור של ראש מדינה בביתו של שגריר ישראלי נחשב לאירוע נדיר, לא כל שכן כאשר מדובר במדינה מאופקת כמו יפן, וכאשר מדובר בראש ממשלתה, שלוח הזמנים שלו עמוס לעייפה. אולם לעוזריו של כהן התברר כי מאחר שלקואיזומי אין בת זוג, רוב הערבים שלו פנויים. לפיכך כשהתקבל סוף סוף האישור להזמנה, ניתן היה למצוא "חלון" בקלות יחסית.

   

  בערב השתתפו, מלבד ראש הממשלה ועוזריו, גם הסגל הבכיר של השגרירות ללא בנות זוגם. 15 איש בסך הכל. הערב כלל קונצרט מיוחד שאורגן לכבוד האורח, בו הופיעו החצוצרן הישראלי סרגיי נאקאריאקוב והפסנתרן הישראלי סאשה סופריץ. ארוחת הערב כללה עלי גפן ממולאים, מרק קובה ופלאפל.

   

  רוחש הערכה רבה לשרון

   

  דובר השגרירות בטוקיו, גיל השכל, סיפר ל-ynet כי קואיזומי אכל בהנאה רבה ממעשי ידיה של רעיית השגריר צביה כהן ואמר שהאוכל הישראלי טעים מאוד. "הוא שתה יין ישראלי, היה במצב רוח מרומם וניכר היה שזמנו בידיו".

    

  דבר האירוע דלף עד מהרה לתקשורת היפנית ועשרות צוותי טלויזיה התנחלו מול שגרירות ישראל כדי לסקר את הביקור.

   

  בתום הערב המוצלח סיפר כהן כי קואיזומי אמר לו שהוא רוחש הערכה רבה לראש הממשלה שרון. "הוא אמר לי שהוא יקבל אותו בכל שעה שיחליט להגיע ליפן".

   

  קואיזומי ושר החוץ שלו שיגרו בתקופה האחרונה מספר הזמנות לראש הממשלה לבקר ביפן, אולם לפי שעה לא התאפשר לצדדים למצוא מועד מתאים והביקור טרם תואם. כהן אמר כי פנה לגורמים האחראים בישראל על הנושא והפציר בהם להחיש את המאמצים למצוא מועד מוסכם לביקור, שהיפנים ממתינים לו בציפיה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  היה במצב רוח מרומם. ראש הממשלה קואיזומי
  צילום: איי פי
  צילום: איריס ז'ורלט
  שנה של עמל. השגריר אלי כהן
  צילום: איריס ז'ורלט
  מומלצים