שתף קטע נבחר

תרופה חדשה תמנע שפיכה מוקדמת

תקוה חדשה לממהרים: חוקרים מצאו כי תרופה נוגדת דיכאון מאריכה את משך הסקס עד פי 4 בזכות עיכוב השפיכה המוקדמת

כשליש מהגברים ברחבי העולם סובלים משפיכה המוקדמת. אולם עתה מבשרים מומחים לאורולוגיה כי התרופה דפוקסטין, ממשפחת נוגדי הדיכאון, מצליחה לעכב את הפליטה ולהאריך את משך המישגל. עם זאת עדיין לא ברור מתי יחל שיווקה של התרופה בבתי המרקחת.

 

התרופה דפוקסטין שייכת לקבוצת נוגדי דיכאון "מעכבי ספיגה מחודשת של סרוטונין". תרופות אלה פועלות במנגנון המאריך את שהות המעביר העצבי סרוטונין, ובכך משפר את מצב הרוח, וכפי שנתגלה עתה – גם מאריכות את הזמן עד לשפיכה.

 

דפוקסין, המיוצרת ע"י חברת התרופות "אורתו-מקניל", חברת בת של ענק התרופות "ג'ונסון אנד ג'ונסון", הוגשה לאישור מינהל המזון והתרופות האמריקניות בעקבות מחקר רחב היקף שכלל 2,614 גברים בגילאי 18 עד 77 הסובלים משפיכה מוקדמת.

 

הגברים הנבדקים שמרו על יחסי מין מונוגמיים, למשך יותר משישה חודשים. הנבדקים חולקו לשלוש קבוצות: האחת קיבלה מינונים של 30 מ"ג דפוקסטין, האחרת – מינון כפול של 60 מ"ג, והקבוצה השלישית שימשה קבוצת בקרה שקיבלה גלולות פלצבו (שאינן מכילות חומר פעיל). הנבדקים נטלו את התרופות למשך 12 שבועות.

 

מהמחקר עלה כי אצל אלה שנטלו את התרופה דפוקסטין, בשתי קבוצות המינונים הוארך הזמן עד לשפיכה. לפני הטיפול עמד הזמן הממוצע אצל נבדקים אלו עד השפיכה על 54 עד 55 שניות. בתום המחקר, אצל אלה שנטלו את תרופות הפלצבו בקבוצת הבקרה הוארך זמן השפיכה עד ל-2 דקות ו-15 שניות, אצל אלה שנטלו מינון של 30 מ"ג דפוקסטין הוארך הזמן עד ל-3 דקות ו-18 שניות, ואצל אלה שנטלו את המינון הגבוה בן ה-60 מ"ג, הוארך זמן השפיכה עד ל-3 דקות ו-32 שניות.

 

ראש צוות החוקרים, ד"ר ג'ון פריור מאוניברסיטת מינסוטה, אמר כי לשפיכה המוקדמת השלכות הרות גורל על הגברים ובנות זוגם, וכי כיום אין כל טיפול תרופתי מיטבי לבעיה. "תוצאות המחקר משמעותיות ביותר", אמר פריור, "גברים אלה יוכלו ליטול את התרופה על פי הצורך, ולזכות בשיפור ניכר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
שפיכה מוקדמת. שליש מהגברים
צילום: גטי אימג' בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים