שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הקלנועיות יורדות מהכביש

  שר התחבורה צפוי לחתום בימים הקרובים על תקנה חדשה, שתסדיר לראשונה את נושא השימוש בקלנועיות. המשמעות: הן לא יורשו לנוע על הכביש

  המצב הבא לבטח יישמע לכם מוכר: אתם נוסעים להנאתכם בעיר, כשלפתע "משום מקום" מגיחה קלנועית ומאלצת אתכם לנסוע במהירות של 10 קמ"ש, לאורך כל הרחוב. ובכן, בקרוב המצב הלא נעים הזה, שכרוך כמובן גם בסיכון נהג הקלנועית, עומד להסתיים.

   

  ממשרד התחבורה נמסר כי שר התחבורה, מאיר שטרית, יחתום בקרוב על תקנה חדשה, המסדירה את נושא הקלנועיות. וכן, זה אומר שעד עתה, במשך

  עשרות שנים, היה נושא זה פרוץ לחלוטין.

   

  במסגרת התקנה החדשה, תאסר נסיעה בקלנועית בכבישים עירוניים ובינעירוניים, זאת למעט בכבישי מושבים וקיבוצים. ייקבע גם גיל מינימלי לנהיגה - 16 שנים לפחות. להערכת משרד התחבורה, כיום משוטטות בכבישי ישראל למעלה מ-10,000 קלנועיות, שמסוגלות לנוע במהירות נמוכה מאד בהשוואה לתנועת כלי הרכב. עם זאת, מדובר בכלי שימושי מאד בקרב אוכלוסיית הקשישים ומוגבלי ההליכה, להם היא מעניקה אמצעי שינוע זול יחסית ויעיל.

   

  במסגרת התקנות, יוגבלו כל הקלנועיות למהירות שלא תעלה על 15 קמ"ש. מה שנותר ללא שינוי הוא העדר צורך ברשיון נהיגה כלשהו לטובת שימוש בקלנועית, מה שמקל על השימוש בה בקרב מי שמעולם לא החזיק ברשיון נהיגה, ונדרש לאמצעי שינוע בערוב ימיו. עם זאת, כל קלנועית תדרש בעתיד לשאת מספר שלדה, זאת למטרות זיהוי וביטוח.

   

  עוד עולה מהתקנה החדשה כי יבואני הכלים יידרשו להיות בעלי רשיון יבוא ולהצטייד באישור מעבדה. זאת, לדברי משרד התחבורה, במטרה לפקח על כך שהקלנועיות עומדות בדרישות התקן הישראלי, כמו גם בדרישות הטכניות של אגף הרכב במשרד התחבורה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קלנועית. ייאסר השימוש בכבישים
  צילום: רוני שיצר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים